Październik obfitował w ciekawe wydarzenia turystyczne, w tym wyjątkowy wieczór indyjski promujący region Kerala w Warszawie. 6 października 2015 r. w Mamaison Hotel Le Regina przy ul. Kościelnej 12 odbyły się ekskluzywne warsztaty Kerali, stanu w południowo-zachodnich Indiach, który nie bez powodu nosi przydomek „Kraj Boży“ lub też „Kraj w Bożym posiadaniu”. Była to wyjątkowa okazja do spotkania z keralskimi ekspertami i kluczowymi wystawcami z regionu Kerali bardzo dobrze znającymi lokalny rynek, jak i bogactwo barw i doznań, które oferuje ich region. 


Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość delektowania się przekąskami oraz napojami, co umilało słuchanie prezentacji i rozmowy ze specjalistami i przedstawicielami całego regionu. Wieczór zaszczycił swoją obecnością Ambasador Indii w Polsce Jego Ekscelencja Ajay Bisaria. Na wydarzeniu był obecny również sekretarz Keralskiej Izby Turystyki P.I Sheik Pareeth,  który dodatkowo uczestniczył w pojedynczych spotkaniach osobistych z uczestnikami warsztatu. 

Wsród szanowanych indyjskich specjalistów obecny był także Sanjeev Kumar P. – dyrektor zarządzający indyjskiego tour operatora Lotus DMC. Można z nim było porozmawiać o niezwykłych miejscach, które oferują Indie, a w szczególności ich południowo-zachodnia część.  

Charakter warsztatów oraz wysokiej klasy zespół specjalistów z hinduskiej branży turystycznej stwarzały uczestnikom niepowtarzalną okazję do bezpośredniej rozmowy i poznania możliwości turystycznych tego niezwykłego regionu. 

Ta „Kraina Bogów“, jak zwą Keralę, słynie z bujnej przyrody, w tym gajów kokosowych, parków narodowych, plantacji przypraw, pięknych plaż czy rozlewisk. Kerala oferuje poza tym szereg atrakcji – od wpaniałej południowo indyjskiej kuchni, tanców Khatakali, tysiącletniej spuścizny duchowej „tańca wcielonego Boga“, tzw. obrządku Theyyam, aż po masaż ayurvedyjski czy sztuki walki kalari payattu. Kerala bardzo różni się od reszty Indii. Kerala jest jednym ze stanów o najwyższym poziomie służby zdrowia i oświaty, a do tego posiada dobrą infrastrukturę drogową. Poza tym słynie z organizowanych z wielkim rozmachem świąt religijnych i festiwali kulturalnych. 

Ta niezwykła róznorodność i wiele atrakcji stanowią gwarancję niezwykłych, bezpiecznych i ciekawych wakacji, obfitujących we wspaniałe wrażenia i niezapomniane widoki barwnego indyjskiego krajobrazu.  

Wśród wystawców z regionu Kerala znaleźli się: 

Spółka

Przedstawiciel

Kategoria

CGH Earth

Beat Germann

Hotels & Resorts

Kairali – The Ayurvedic Healing Village

Abhilash K R

Ayurveda Resorts

Lotus Destinations 

Sanjeev Kumar P

Tour Operator

Pioneer Personalized Holidays

Ranju Joseph

Tour Operator

Somatheeram Ayurveda Group

Subhash C Bose

Ayurveda Resorts

The Nattika Beach Ayurveda Resort

Joseph Kodath

Ayurveda Resorts

The Paul Resorts & Hotels

Praveen Anakottu

Hotels & Resorts