Od 1 lutego bieżącego roku linie Emirates rozszerzą ofertę pokładową i zwiększą oferowanie na trasie do Zambii i Zimbawe, wprowadzając większy samolot – Boeing 777-300ER.


Maszyna zastąpi Airbusa A340-300, który obecnie wykonuje połączenia na tej trasie, zapewniając dodatkowych 97 miejsc w klasie ekonomicznej w jedną stronę. W samolocie znajdzie się 8 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes oraz 310 komfortowych siedzeń w klasie ekonomicznej.

W Emirates wciąż staramy się podnosić jakość naszych usług, a wprowadzenie Boeinga 777-300ER na trasie Lusaka-Harare to część naszego planu, który zakłada zapewnienie podróżującym do i z Zambii oraz Zimbabwe wyższego poziomu wygody i rozrywki podczas codziennych lotów – powiedział Orhan Abbas, Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, Latin America, Central and Southern Africa.

Kabiny w klasie pierwszej Emirates wyposażone są w drzwi otwierane elektrycznie, które zapewniają pasażerom prywatność. Z kolei w klasie biznes znajdują się fotele rozkładane, a w klasie ekonomicznej – wygodne i przestronne siedzenia. We wszystkich klasach samolotu znajduje się wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice, który oferuje dostęp do ponad 2 tysięcy kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką, audiobookami i grami.

Klienci nadal będą mogli liczyć na pomoc słynącego z serdeczności wielonarodowego personelu pokładowego, w którym pracują również Zambijczycy i Zimbabwejczycy, a także skosztować posiłków przygotowanych przez najlepszych szefów kuchni oraz wykorzystać wysoki limit bagażu: do 50 kg w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes i 30 kg w klasie ekonomicznej.

Samolot Boeing 777 stanowi trzon floty Emirates – obecnie liczy ona 155 takich maszyn, a zamówionych zostało kolejnych 190. Ponadto wprowadzenie maszyny na trasie do Lusaki i Harare oznacza, że Boeingi 777 obsługują wszystkie połączenia Emirates w Afryce Południowej – do Durbanu, Kapsztadu i Johannesburga w RPA oraz Luandy w Angoli. Wskazuje to na wysokie znaczenie tego regionu w sektorze turystycznym i biznesowym.

Przedsiębiorcy i handlarze skorzystają także na większej pojemności samolotu, który w jedną stronę może zabrać w swojej ładowni 23 ton cargo, w tym towary często eksportowane z obydwu krajów, takie jak warzywa i kwiaty, a także produkty importowane – od środków leczniczych po urządzenia górnicze.

Rejs EK713 z Dubaju rozpoczyna się codziennie o 9:25, z lądowaniem w Lusace o 14:40. Następnie o 16:10 samolot startuje z Lusaki, lądując w Harare o 17:15. Lot powrotny nr EK714 z Harare zaplanowano na 18:50 z lądowaniem w Lusace o 19:55. Z Lusaki samolot wyrusza o 21:40, kończąc trasę w Dubaju o 6:50 następnego dnia.