Wizz Air, najszybciej rozwijająca się i najbardziej zielona linia lotnicza w Europie*, informuje, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, które reguluje zasady wykonywania pasażerskich lotów międzynarodowych, lista Państw do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski została zmodyfikowana.

Od 30 września do 13 października 2020 roku zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów międzynarodowych. Od dziś (tj. 30.09.2020) wprowadzony został zakaz lądowania samolotów cywilnych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium niektórych państw. Zakaz nie dotyczy państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen, a także Ukrainy.

Tym samym Wizz Air informje, że obecnie oferuje loty z Polski do niemal wszystkich państw Unii Europejskiej, a także do krajów EFTA ( m.in. Islandia, Norwegia, Szwajcaria). Obecnie w siatce połączeń Wizz Air z Polski dostępne są połączenia min. z Gdańska do Alesund, Billund, Kolonii, Dortmundu czy Oslo; z Katowic do Algero, Bergamo, Katanii, Mykonos czy na Maltę; z Krakowa do Bergen, Kijowa, Stavanger, Mediolanu czy Doncaster, Warszawy do Barcelony, Paryża, Reykyjawiku, Rzymu czy Wiednia; z Wrocławia do Dortmundu, Lwowa, Sztokholmu, Reykyjawiku czy Harkowa, a także loty z Poznania, Szczecina, Lublina i lotniska Olsztyn Mazury. Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Aby pomóc pasażerom, Wizz Air, uruchomił mapę do planowania podróży, która stanowi nowe i stale aktualizowane narzędzie do wyszukiwania i sprawdzania, do których miejsc z siatki połączeń WIZZ można w danym momencie latać. To także źródło informacji na temat obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych koronawirusem. Aby uzyskać więcej informacji na temat regulacji dotyczących podróży, należy wybrać określoną trasę. Spowoduje to przeniesienie na stronę z informacjami o  danym kraju wraz z linkami do witryn lokalnych władz i urzędów, przydatne strony dotyczące podróży oraz wszelkie formularze, które należy wypełnić przed wylotem.

Jednak linia Wizz Air zaleca, aby pasażerowie dodatkowo sprawdzali wymagania dotyczące wstępu do danego kraju tuż przed wylotem, ponieważ mogą one podlegać codziennym zmianom. Jednocześnie linia zachęca pasażerów do wykupienia usługi WIZZ Flex, dzięki której mają gwarancję ochrony swoich rezerwacji – w przypadku zmian okoliczności lub gdy po prostu będą chcieli zmienić datę lub kierunek podróży, możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ.

Wizz Air przypomina, że za podróżowanie w odpowiednio dopasowanej maseczce, zakrywającej nos i usta, odpowiada załoga i pasażerowie, mając na celu ochronę zdrowia osób na pokładzie. Noszenie masek to obecnie standardowa procedura zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu.