13 DODATKOWYCH LOTÓW TYGODNIOWO

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłosił dzisiaj dalsze plany rozwoju działalności operacyjnej w Polsce, poprzez dodanie piątego samolotu w gdańskiej bazie.

Maszyna będzie przeznaczona do obsługi nowego połączenia z Gdańska na Maltę, które wystartuje już 20 czerwca i będzie odbywało się 2 razy w tygodniu; w poniedziałki i piątki. Dzięki nowemu samolotowi we flocie, od 19 czerwca 2014 roku wzrośnie również częstotliwość  funkcjonujących już lotów z Gdańska do takich miast, jak: Londyn Luton, Sztokholm Skavsta, Oslo Torp, Bergen, Ålesund i Kolonia.

Poprzez kolejny etap rozwoju, Wizz Air powiększy swoją flotę w Polsce, która w szczycie sezonu letniego składać się będzie z 16 maszyn typu Airbus A320. Przewoźnik posiadać będzie po5 samolotów w Gdańsku i Katowicach, kolejne 4 na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz po 1 maszynie w Poznaniu i Wrocławiu.

 

NOWE POŁĄCZENIE WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

KIERUNEK

DNI LOTÓW

POCZĄTEK LOTÓW

CENY BILETÓW **

Malta

Poniedziałek, Piątek

20 czerwca 2014 r.

Od 249 PLN

 

 

 

WIĘKSZA CZĘSTOTLIWOŚĆ LOTÓW WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

KIERUNEK

ILOŚĆ LOTÓW OBECNIE

ILOŚĆ LOTÓW OD 19 CZERWCA

Londyn Luton

14

18

Sztokholm Skavsta

9

11

Oslo Torp

5

7

Bergen

6

7

Ålesund

4

5

Kolonia

2

3

 

„Polska jest rodzimym krajem dla Wizz Air. To właśnie stąd ponad 10 lat temu, w maju 2004 roku, wystartował nasz pierwszy samolot. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasz rozwójw kraju, a także oferować niskie ceny i najwyższy poziom usług coraz większej rzeszy polskich pasażerów oraz podróżnych odwiedzających Polskę. Kolejny wzrost ilości oferowanych przez nas kierunków i ilości lotów stworzy wiele nowych lokalnych miejsc pracy zarówno w Wizz Air, jak i w powiązanych z lotnictwem dziedzinach gospodarki na Pomorzu” – powiedział József Váradi, prezes linii lotniczych Wizz Air.

**Cena biletu w jedną stronę zawierająca podatek, opłaty obowiązkowe i mały bagaż podręczny.