Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, zdobyła tytuł Najlepszej Niskokosztowej Linii Lotniczej w Polsce w 2016 roku. Wyróżnienie jest przyznawane przez czytelników portalu pasazer.com, największe niezależne opiniotwórcze medium internetowe poświęcone tematyce lotniczej i podróżniczej

 

Nagroda, która jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży, to dowód uznania dla zaangażowania oraz doskonałych wyników Wizz Air w Polsce w 2016 roku. Czytelnicy portalu docenili linię za wysoki poziom usług i obsługi klientów.

 

W 2016 roku, linia Wizz Air przewiozła ponad 6,9 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 13% w stosunku do poprzedzającego roku. WIZZ wspiera ponad 5000lokalnych miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii. Obecnie linia ma bazy operacyjne na sześciu lotniskach w Polsce: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje niskokosztowe połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę. Obecnie polska siatka połączeń składa się z 151 tras do 27 krajów.

 

Gabor Vasarhelyi, rzecznik prasowy Wizz Air, powiedział: „Zdobycie nagrody dla Najlepszej Niskokosztowej Linii Lotniczej w Polsce to wyraz uznania dla Wizz Air ze strony pasażerów. 2016 rok obfitował w sukcesy i udane przedsięwzięcia Wizz Air, do których z pewnością można zaliczyć dwucyfrowy wzrost oraz niemal 7 mln zadowolonych pasażerów. Jesteśmy dumni z wyróżnienia przyznawanego przez naszych polskich klientów, którzy dostrzegli i docenili nasze zaangażowanie na polskim rynku. W 2017 roku będziemy nadal rozwijać naszą polską siatkę połączeń oraz ofertę niskokosztowych podróży lotniczych.”

 

Paweł Cybulak, redactor naczelny portalu pasazer.com, powiedział: “Plebiscyt Najlepsze Linie Lotnicze” to najważniejszy plebiscyt z nagrodami dla branży lotniczej w Polsce. Organizowany nieprzerwanie od 2004 roku, doskonale odzwierciedla opinie pasażerów. Rekordowa liczba głosujących (ponad 30 000) i liczna obecność znamienitych gości podczas tegorocznej gali w Rzeszowie świadczą o wysokiej pozycji naszego plebiscytu. To wydarzenie jest wyjątkową okazją do spotkania osób związanych z branżą lotniczą. Serdecznie gratuluję linii Wizz Air zdobycia 1. miejsca w kategorii najlepszej niskokosztowej linii lotniczej w 2016 roku w Polsce.”