WIZZ AIR OTWIERA NOWE CENTRUM TRENINGOWE WARTE 30 MLN EURO

2 PEŁNE SYMULATORY LOTU, SUPERNOWOCZESNY MODUŁ KABINOWY ORAZ DO 300 CZŁONKÓW ZAŁOGI SZKOLONYCH DZIENNIE

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj otwarcie supernowoczesnego Centrum Treningowego w Budapeszcie. To ważny kamień milowy w historii linii.

Nowe centrum szkoleniowe Wizz Air, stworzone przez WING, wiodącą węgierską firmę zajmującą się nieruchomościami, jest wyposażone w dwa symulatory lotów typu Airbus A320 CAE 7000XR Series. W ramach 10-letniej umowy, CAE świadczy również usługi w zakresie obsługi i konserwacji sprzętu w nowym obiekcie Wizz Air.Znajduje się tu także innowacyjny moduł do ćwiczeń ewakuacyjnych TFCoraz przeciwpożarowych V9000 Commander Flame Aviation. To miejsce, w którym można przeprowadzić wszechstronne szkolenia pilotów i personelu pokładowego.

Mogące obsłużyć do 300 stażystów dziennie z całej siatki Wizz Air, najnowsze centrum szkoleniowe w regionie jest przystosowane do organizacji szkoleń teoretycznych i praktycznych obejmujących symulację lotu i kabiny.

Na terenie nowego centrum treningowego działa Wizz Air Pilot Academy, uruchomionawe wrześniu na Węgrzech, która oferuje młodym i utalentowanym pasjonatom lotnictwa bez doświadczenia w lataniu zdobycie licencji pilota liniowego oraz możliwość pracy w Wizz Air. W ramach programu, WIZZ będzie wspierał wszystkich kadetów uczestniczących w programie spełniających wymagania i warunki poprzez współfinansowanie znacznej części czesnego.

Nowe centrum treningowe to inwestycja warta ponad 30 milionów euro. Miejsce położone w Budapeszcie, sercu Europy Środkowej powstało, aby wspierać najbardziej utalentowane osoby marzące o karierze pilota lub członka personelu pokładowego.

Z możliwością dodania trzeciego symulatora, firma jest wyraźnie gotowa na duży wzrost i obsługę floty 300 samolotów.

József Váradi, Prezes Wizz Air, powiedział: – Wizz Air szczyci się wyjątkową kulturą bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć  nowe centrum szkoleniowe w Budapeszcie, które stanowi ważny kamień milowy w historii naszej linii lotniczej. Ten nowy obiekt, w którym znajduje się Wizz Air Pilot Academy, a także centrum cyklicznych treningów naszej obecnej załogi, otwiera nową erę w systemie szkoleń i dowodzi,, że Wizz Air jest gotowy, by stać się linią lotniczą z flotą składającą się z trzystu samolotów i dziesięcioma tysiącami członków załogi, obsługującą sto milionów pasażerowie rocznie.”

Marc Parent, prezes i dyrektor generalny CAE, powiedział: – To zaszczyt móc być tu i świętować wielkie otwarcie nowego, nowoczesnego ośrodka szkoleniowego Wizz Air w Budapeszcie. Mamy długą historię związaną z Wizz Air jako partner szkoleniowy i cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze relacje z WIZZ poprzez świadczenie usług dla centrum szkoleniowego i obsługę dwóch nowych symulatorów lotów typu Airbus A320. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszych relacji w najbliższych 10 latach.

Noah Steinberg, prezes i dyrektor generalny WING, powiedział: – Wing to wiodąca na Węgrzech firma deweloperska. Naszym głównym celem jest zapewnienie światowej klasy rozwiązań w zakresie nieruchomości dla dużych korporacji działających na Węgrzech. Wizz Air jest jedną z tych firm, liderem na europejskim rynku. Nowe centrum szkoleniowe Wizz Air, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, ma strategiczne znaczenie dla węgierskiej gospodarki. Wing opracował projekt na podstawie długoterminowej umowy z Wizz Air. Obiekt znajduje się w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Budapeszcie im. Ferenca Liszta i jest najbardziej zaawansowanym centrum szkolenia lotniczego na Węgrzech i w całym regionie. Wing jest zaangażowany w tworzenie funkcjonalnych, wartościowych architektonicznie i ekonomicznie projektów, co ilustrują niedawno zrealizowane przedsięwzięcia, takie jak nowa siedziba Telekom, nowy budynek siedziby Ericsson House, niedawno otwarty ibis Styles Budapest Airport Hotel, a teraz najnowsze Centrum Szkoleniowe Wizz Air. 

Tamás Menczer, sekretarz stanu ds. komunikacji Węgier powiedział: – Węgierski rząd postawił sobie dwa główne cele, kiedy uczynił handel międzynarodowy priorytetem swojej polityki zagranicznej: pomagać firmom krajowym konkurować na rynkach eksportowych i przyciągać zagraniczne inwestycje na Węgry. Nie jest to możliwe bez solidnej infrastruktury transportowej. Ważne jest, aby Węgry były łatwo i szybko dostępnym krajem i tu właśnie Wizz Air odgrywa kluczową rolę jako największa linia lotnicza w Europie Środkowej i Wschodniej. To nie przypadek, że Wizz Air otrzymał tytuł Europejskiej linii lotniczej roku w 2017 roku. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tak futurystycznego i imponującego obiektu. Dokonanie tego w ciągu ośmiu miesięcy było niezwykłym osiągnięciem. Sukces Wizz Air jest sukcesem węgierskiej gospodarki, więc firma może nadal liczyć na wsparcie rządu w obszarach gospodarczych, dyplomatycznych i innych.