Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dzisiaj dodanie ósmego samolotu do bazy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Od marca 2018 roku linia rozpocznie połączenie z Warszawy do Bordeaux w południowo-wschodniej Francji oraz zwiększy liczbę operacji na najpopularniejszych trasach dodając 19 lotów tygodniowo. W 2018 roku, w ofercie sprzedaży WIZZ znajdzie się 3,3 mln miejsc na połączenia w warszawskiej siatce połączeń, co będzie stanowić wzrost o 25% w porównaniu do mijającego roku.

 

Nowy samolot, czwarty supernowoczesny Airbus A321ceo w warszawskiej flocie, to inwestycja linii warta 116 mln $*, która umożliwi utworzenie kolejnych 42 miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air. Załoga w bazie na Lotnisku Chopina w Warszawie będzie liczyć ponad 300 osób.

 

Warszawa to jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Od tego czasu ponad 14 milionów pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach w warszawskiej siatce połączeń. W pierwszym półroczu 2017 roku, Wizz Air przewiózł ponad 1 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Warszawy, co stanowi wzrost o 21% w porównaniu do pierwszej połowy 2016 roku. Razem z ogłoszonym dzisiaj nowym połączeniem do Bordeaux, Wizz Air oferuje aktualnie 50 kierunków z Warszawy.

 

Zaangażowanie Wizz Air na rzecz klientów w Polsce podkreśla również silny rozwój linii na pozostałych siedmiu lotniskach w kraju. Wizz Air oferuje aktualnie 151 tras z Polski, a w sprzedaży w 2017 roku jest 9 mln miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu do poprzedniego roku. Obecność WIZZ w Polsce nie tylko zapewnia dostęp do niskokosztowych podróży lotniczych pomiędzy Polską a pozostałymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój lokalnego zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 5000** miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

 

Wraz z nowym samolotem w warszawskiej flocie, Wizz Air w Polsce będzie dysponować 23 samolotami zatrudniając ponad 850-osobową załogę, która zapewnia doskonałą obsługę podczas każdego lotu WIZZ. Obecnie WIZZ oferuje 151 tras z ośmiu polskich lotnisk.

 

Jednocześnie dzisiaj zostaje ogłoszony letni rozkład lotów na 2018 rok. Przez następne dwa tygodnie bilety będą dostępne wyłącznie dla członków WIZZ Discount Club, a od 25 lipca 2017 roku trafią do regularnej sprzedaży. Bilety na sezon letni 2018 oraz na nowe połączenie z Bordeaux można rezerwować już od 129 zł *** na stronie wizzair.com.

 

NAJNOWSZA TRASA WIZZ AIR Z WARSZAWY:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od***

Bordeaux

środa, niedziela

25 marca 2018

29,99 EUR / 129 PLN

 

WZROST LICZBY LOTÓW WIZZ AIR NA TRASACH Z WARSZAWY:

Kierunek

Liczba lotów tygodniowo

Rzym Fiumicino

z 6 do 10

Tel Awiw

Z 3 do 7

Kijów-Żulany

z 3 do 5

Rejkiawik

z 3 do 5

Oslo

z 5 do 7

Lyon

z 2 do 3

Malmö

z 4 do 5

Billund

z 2 do 3

 

Johan Eidhagen, Dyrektor Marketingu w Wizz Air, powiedział: “Po niedawnym umieszczeniu siódmego samolotu w bazie na Lotnisku Chopina, z ogromną radością ogłaszamy dzisiaj kolejny etap rozwoju naszej działalności w Warszawie. Dodanie ósmego samolotu do warszawskiej floty oznacza zwiększenie zatrudnienia tworząc kolejne miejsca pracy bezpośrednio w Wizz Air i u naszych partnerów. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci w Warszawie docenią rozszerzenie oferty Wizz Air o nowe atrakcyjne kierunki i możliwości niskokosztowych podróży, a niskie ceny naszych biletów sprawią, że jeszcze więcej osób zdecyduje się odwiedzić stolicę Polski, co z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej. Z zaangażowaniem działamy w Polsce oferując możliwie najniższe ceny i doskonałą obsługę podczas każdego lotu WIZZ.”

 

 

Hubert Wojciechowski, p.o. Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina “Zaledwie kilka dni temu do bazy Wizz Air na Lotnisku Chopina dodany został siódmy samolot, a już dziś linia ogłasza dodanie kolejnego. Bardzo nas to cieszy, ponieważ tak dynamiczny rozwój najlepiej świadczy o sile gospodarczej i potencjale Warszawy. Jesteśmy zadowoleni również z faktu, że w bazie znajdzie się czwarty samolot A321, który zabiera na pokład więcej pasażerów, co z kolei pozwoli nam lepiej wykorzystać przepustowość lotniska. Ogłoszona dziś trasa do Bordeaux jest dla Warszawy nowym kierunkiem i doskonale uzupełnia ofertę połączeń do Francji. Będzie to również 50. trasa linii Wizzair z Lotniska Chopina, co umacnia pozycję Lotniska Chopina w regionie”