TAP Portugal, wiodąca linia lotnicza na trasach między Europą a Brazylią, i brazylijska linia lotnicza GOL Linhas Aereas Inteligentes (największa tania linia oferująca najniższe taryfy w Ameryce Łacińskiej) podpisały umowę partnerską pozwalającą wykonywać loty codeshare, co ma ułatwić podróż pasażerom obu linii.

Dzięki podpisanej umowie TAP Portugal korzystając z siatki połączeń linii GOL wprowadza od połowy listopada nowe połączenia do wielu miast brazylijskich. W ofercie znajdują się już istniejące połączenia TAP-U, takie jak m.in. między Brazylią i San Paulo oraz Rio de Janeiro i Salwadorem. Wśród nowych pojawią się połączenia do miejscowości: Teresina, Aracaju, Kurytyba, Florianopolis, Iguacu, Joao Pessoa, Sao Luiz, Goiania, Maceio, Porto Seguro, Vitoria i Campina Grande. W przyszłości obie linie planują zwiększyć do 29 liczbę kierunków na terenie Brazylii.

Obecnie TAP wykonuje 81 rejsów tygodniowo z Portugalii do 12 punktów w Brazylii: Fortaleza, Natal, Recife, Salvador, Brasilia, Belo Horizonte, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Campinas, Porto Alegre, Manaus i Belem. Po podpisaniu umowy z linią GOL oferta TAP-u na terenie Brazylii znacznie się poszerzy. Siatka połączeń linii GOL obejmuje 69 kierunków, z czego 15 znajduje się w innych krajach Ameryki Łacińskiej, na Karaibach oraz w USA.

Obie partnerskie linie lotnicze pracują nad połączeniem własnych programów lojalnościowych – Program Victoria (TAP) oraz Program Smiles (GOL) co pozwoli zbierać mile i  wykorzystywać je w obu liniach.

TAP uważa, że podpisanie umowy z GOL o rejsach codeshare pozwoli lepiej spełnić oczekiwania pasażerów na terenie Brazylii, której rynek jest dla TAP-u ważny i notuje ciągły wzrost.