Już w najbliższą sobotę, 21 października, konstancińską tężnię rozświetli niezwykła instalacja „Struktury”. Specjalnie zaprojektowana instalacja zabłyśnie dla wszystkich w Parku Zdrojowym. Ponadto, podczas wieczoru obecny będzie również autor świetlnej instalacji, wybitny artysta Mirosław Filonik, który słynie ze swoich wystaw, organizowanych zarówno w słynnych galeriach, jak i w otwartych przestrzeniach. To kolejne wydarzenie z cyklu obchodów 120-lecia Konstancina i 100-lecia Uzdrowiska Konstancin-Zdrój

 

– Jubileusz 100-lecia Uzdrowiska Konstancin to szereg ważnych wydarzeń w naszym tegorocznym kalendarzu. Chcemy, żeby organizowane eventy zapadły w pamięci nie tylko mieszkańców Konstancina-Jeziorny, ale również naszych kuracjuszy i gości oraz licznych turystów. A w związku z tym, że tężnia jest nie tylko integralną częścią, ale i walorem Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, jak również turystycznym elementem krajobrazu tej miejscowości, zdecydowaliśmy o organizacji eventu właśnie w tym miejscu, w Parku Zdrojowym. Instalacja świetlna – jako wyraz przekazu artystycznego – wkrótce oświetli naszą tężnię. Dzieła Mirosława Filonika są powszechnie znane szerokiej publice i cieszymy się, że do ekskluzywnego grona niezwykłych miejsc, w których prace prezentował artysta, dołącza nasza konstancińska tężnia – mówi Robert Moskwa, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Uzdrowiska Konstancin-Zdrój i Uzdrowiska Nałęczów.

 

Mirosław Filonik od ponad trzydziestu lat tworzy cieszące się uznaniem wystawy świetlne, które przypominają rzeźby w przestrzeni miasta. Jego prace można było podziwiać w znanych obiektach – takich jak Zamek Ujazdowski w Warszawie, Ratusz w Gdańsku, Termy Trajana w Rzymie, a także w galeriach w Finlandii, Niemczech i Belgii. Podczas prezentowania instalacji świetlnej artysty emitowany będzie również dźwięk przygotowany przez znanego muzyka, kompozytora, reżysera dźwięku i performera Tadeusza Sudnika.

 

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój serdecznie zaprasza zarówno wszystkich miłośników sztuki, jak i wielbicieli jedynego Uzdrowiska na Mazowszu. Pokazowi towarzyszyć będzie poczęstunek w Eva Park Life & Spa.