Liczba rezerwacji apartamentów na długi weekend listopadowy wzrosła o 250% w porównaniu do roku ubiegłego.

Najwięcej rezerwacji dotyczy Szklarskiej Poręby i Karpacza w górach, oraz Kołobrzegu i Trójmiasta nad morzem – wynika z danych Sun & Snow, firmy zarządzającej wynajmem blisko 1000 apartamentów Polsce.

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, przypada we wtorek. Oznacza to, że wystarczy wziąć jeden dzień urlopu w pracy, by móc skorzystać z czterodniowego wypoczynku. Z tej okazji postanowiło skorzystać wielu Polaków. Ma na to wpływ nie tylko długość weekendu, ale i ciepła i słoneczna jesień. Większość Polaków liczy, że ładna pogoda utrzyma się jeszcze przez pewien czas. Dotychczas bowiem listopadowe wyjazdy nie cieszyły się takim powodzeniem jak długie weekendy w maju lub czerwcu.
– W tym roku odnotowaliśmy zdecydowanie więcej rezerwacji na długi weekend listopadowy niż w roku poprzednim. Jest to bardzo duży wzrost, bo prawie o 250 proc. Do tej pory mieliśmy bardzo ładną aurę jesienną, co również ma wpływ na ilość zapytań od klientów. Myślę, że na podejmowanie decyzji o wyjeździe na ten długi weekend wpływają również ceny, jakie oferujemy w tych terminach – mówi Karolina Orłowska, kierownik biura obsługi klienta Sun & Snow.

Biura podróży oferują w tym czasie ceny spoza głównego sezonu, a więc znacznie niższe niż wiosną i latem. Oznacza to, że dwupokojowy apartament w polskich górach przeznaczony dla czterech osób można wynająć w cenie
150 zł za dobę, czyli za niecałe 40 zł od osoby. Tego typu apartamenty są najchętniej wybierane na weekendowe wyjazdy. Zwykle składają się one z sypialni oraz salonu z aneksem kuchennym.
– Największą popularnością na długi weekend listopadowy cieszą się apartamenty w miejscowościach górskich, w szczególności w Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu. Część klientów wybiera pobyt nad morzem. W tym roku najwięcej rezerwacji mamy w Kołobrzegu oraz w Sopocie i Gdańsku – mówi Karolina Orłowska.
Na wyjazd w długi weekend listopadowy decydują się głównie rodziny z dziećmi oraz pary. Następny długi weekend czeka nas dopiero w 2015 roku. Biorąc urlop na 2 stycznia, można cieszyć się czterodniowym weekendem.

 

 * * *

Informacje o Sun & Snow:
Sun & Snow jest największą w kraju firmą zarządzającą wynajmem apartamentów w systemie krótkoterminowym, w aglomeracjach miejskich oraz kurortach wakacyjnych. Zarządza blisko 1000 apartamentami zlokalizowanymi w 25 najpopularniejszych lokalizacjach: Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Sopocie, Stegnie, Kątach Rybackich, Ustce, Jantarze, Juracie, Zakopanem, Krynicy-Zdrój, Wiśle, Karpaczu, Ustroniu, Szklarskiej Porębie, na Mazurach, a także w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Więcej informacji na stronie www.sunandsnow.pl.