Lipcowy koncert z cyklu „Popołudnie ze Straussem” odbędzie się już w niedzielę  27 lipca 2014 r. o godz. 16.00. Porywający repertuar zaprezentują Beata Wardak – mezzosopran i Leszek Świdziński – tenor oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod batutą Jerzego Sobeńko.

To drugi koncert XXI cyklu „Popołudnie ze Straussem” organizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Letnią sceną stanie się dziedziniec Zamku Żupnego w Wieliczce – wpisanego w 2013 r. na listę UNESCO.

Soliści Beata Wardak i Leszek Świdziński nagrali wspólnie znakomitą płytę „Muzyka południowych winnic”. Są inicjatorami i założycielami Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej. O niej się mówi, że pięknie śpiewa i cechuje ją dobre aktorstwo, o nim – że ma „urodę hiszpańskiego torreadora”, piękny głos o sporej gamie odcieni ekspresji i aktorskie zdolności. Razem tworzą ekspresyjny i chętnie słuchany duet.

Kolejne koncerty w ramach cyklu:

31 sierpnia na dziedzińcu zamku, solistami będą – Aleksandra Resztik – sopran | Adam Sobierajski – tenor

28 września w komorze im. Alfonsa Długosza w Muzeum w kopalni, zaśpiewają – Grażyna Mądroch – sopran | Witold Wrona – tenor

Ceny biletów:

na dziedzińcu Zamku Żupnego –  15 zł

w ekspozycji Muzeum w kopalni soli –  40 zł

Bilety można kupić w sklepie w Zamku Żupnym – Wieliczka, ul. Zamkowa 8.