Od 16 lipca LOT będzie obsługiwał nową trasę krajową łączącą Szczecin  i Rzeszów. Tym samym czas podróży między miastami zajmie niespełna 1 godzinę i 30 minut. Wakacyjne rejsy między Szczecinem a Rzeszowem będą realizowane dwa razy w tygodniu Bombardierami Q400 LOT-u. Jest to już czwarte bezpośrednie połączenie międzyregionalne w siatce polskiego przewoźnika. 

– Pasażerowie mogą już kupować bilety na nowe połączenie LOT-u między Szczecinem a Rzeszowem. Na bieżąco dopasowujemy ofertę połączeń w taki sposób, aby odpowiadać na rosnący popyt na podróżowanie między nawet najbardziej odległymi punktami w kraju. Pokonanie trasy między Szczecinem a Rzeszowem zajmuje samochodem ok. 8 godzin – w zamian, dzięki nowemu połączeniu LOT-u pasażerowie spędzą w powietrzu zaledwie 1 godzinę 
i 30 minut. Dokładając koszty paliwa, będzie to nie tylko najszybszy, ale też najtańszy sposób transportu między województwem zachodniopomorskim a podkarpackim
 – mówi Krzysztof Moczulski, Rzecznik Prasowy 
i Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskich Linii Lotniczych LOT

Z początkiem czerwca br. LOT powrócił do wykonywania regularnych połączeń lotniczych zawieszonych w wyniku globalnej pandemii. W pierwszym etapie przewoźnik uruchomił szeroką ofertę rejsów krajowych, zapewniając tym samym pasażerom bezpośredni transport z Warszawy do Krakowa, Gdańska, Zielonej Góry, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, a także z Krakowa do Gdańska, z Rzeszowa do Gdańska i z Krakowa do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.  

Teraz LOT uzupełnił ofertę o kolejną trasę międzyregionalną Szczecin – Rzeszów, która będzie obsługiwana z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo zgodnie z następującym rozkładem: 

LO 3517 19:25 – 20:55 SZZ-RZE            poniedziałek, czwartek

LO 3518 19:25 – 20:55 RZE-SZZ            poniedziałek, czwartek

Od 3 lipca polski przewoźnik oferuje możliwość podróżowania bezpośrednio z portów regionalnych zagranicę 
w ramach akcji #LOTnaWakacje, a do obsługiwanych przez LOT portów krajowych dołączyły lotniska w Bydgoszczy, Lublinie i Katowicach. Tym samym w ofercie przewoźnika znajdują się połączenia realizowane z 11 portów regionalnych w Polsce.

Bilety na połączenia  na trasie Rzeszów – Szczecin są już dostępne są w sprzedaży, m.in. na lot.com. Ceny zaczynają się już od 99 PLN za rejs w jedną stronę bez bagażu. Obecny rozkład połączeń obowiązuje do 31 sierpnia br.