Od 4 lipca br. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zyska nowe, wakacyjne połączenie. Rejsy do chorwackiej Rijeki będą odbywać się w każdą niedzielę do 5 września. Operatorem połączenia jest PLL LOT, loty będą odbywać się samolotami Bombardier Dash Q400.

Bardzo nam miło, że możemy udostępnić naszym pasażerom ciekawe lotnicze połączenie wakacyjne. Przewidujemy, że będzie cieszyło się ono sporym zainteresowaniem mieszkańców regionu lubuskiego i regionów okolicznych. Atrakcyjna cena połączenia i bogactwo atrakcji turystycznych Chorwacji zachęcają do skorzystania z tej okazji” – powiedział Andrzej Klewiado, rzecznik prasowy PPL, które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost.

Bardzo cieszymy się mogąc oddać pasażerom z Zielonej Góry i lubuskiego nowe połączenie wakacyjne do Chorwacji. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy z biurami podróży, oraz Portami Lotniczymi. Malownicze zatoki, liczne plaże, chorwacka kuchnia i tradycyjna gościnność sprawiają, że Rijeka to znakomity cel letniego wypoczynku. Zapraszamy na nasze pokłady i życzymy udanego wypoczynku.” – powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT.

Lotnisko w Zielonej Górze w maju br. odprawiło 586 pasażerów, co stanowi spadek o ok. 65,5 proc. w odniesieniu do maja 2019. Od początku z połączeń oferowanych przez port skorzystało 3252 pasażerów (spadek o 46,3 proc w stosunku do 2019 roku). Ze względu na sytuację pandemiczną lotnisko było zamknięte od 15 marca do 18 maja br.