Egzotyczny wyjazd może być przyjemną alternatywą dla tradycyjnych wyjazdów narciarskich. Tym razem Air France proponuje tańsze przeloty na Dominikanę, do Ameryki Południowej oraz Chin

Warszawa, 20 sierpnia 2014 r. – Dla osób, którym nie jest łatwo rozstać się urokami lata, francuski przewoźnik proponuje atrakcyjne ceny na przeloty na Dominikanę, do Ameryki Południowej oraz Chin. W najnowszej trzydniowej promocji Air France, bilety lotnicze do Punta Cana – najdalej na wschód wysuniętego przylądka Dominikany – będzie można kupić już od 2499 PLN, a do stolicy Brazylii już od 2999 PLN. Natomiast do Kantonu (inaczej Guangzhou) w południowych Chinach przelot kosztuje 1999 PLN. Warunkiem skorzystania z promocji Air France jest wykupienie biletu miedzy 21 a 23 sierpnia br. Oferta dotyczy podróży realizowanych między 21 sierpnia br. a 15 marca 2015 roku. W przypadku Guangzhou podróż należy zaplanować między 21 sierpnia br. a 15 lutego 2015 roku.

Trzydniową promocję Air France otwiera jedna z najpiękniejszych Wysp Karaibskich – Dominikana. Do Punta Cana będzie można polecieć w cenie już od 2499 PLN. Region ten słynie z piaszczystych białych plaż, malowniczych gajów palmowych i przepięknej rafy koralowej, dlatego jest zdecydowanie najpiękniejszą częścią Dominikany. Znajdziemy tu m.in. Bavaro Beach, plażę zaliczaną do dziesięciu najpiękniejszych na świecie. Oprócz sportów wodnych (takich jak np. surfing, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, żeglarstwo czy wędkowanie) wyspa oferuje również podglądanie wielorybów czy pływanie z delfinami. Na Dominikanie ciepło jest przez cały rok, ale najpiękniejsze miesiące przypadają na porę suchą, trwającą od listopada do kwietnia.

Brasilia jest tegoroczną nowością na mapie połączeń francuskiego przewoźnika. Po Rio de Janeiro i São Paulo, jest trzecim brazylijskim miastem do którego można polecieć linią Air France. Sceneria tej niezwykłej metropolii rodem z filmów science fiction, od przeszło pół wieku przyciąga turystów z całego świata. Zarówno miasto, jak i jego słynne budynki zaprojektował jeden z najwybitniejszych architektów XX wieku, pionier architektury modernistycznej – Oscar Niemeyer. Swoim kształtem przypomniana samolot lub naciągnięty łuk ze strzałą. Do najsłynniejszych obiektów autorstwa genialnego architekta należy m.in. futurystyczny gmach parlamentu przypominający olbrzymią wagę, katedra w kształcie korony cierniowej (uważana za arcydzieło nowoczesnej sztuki sakralnej) oraz liczne budynki użyteczności publicznej (m.in. pałace Alvarada i Itamarati, siedziba prezydenta, plac Trzech Władz czy Sąd Najwyższy). Dzięki tej niezwykłej architekturze, stolica Brazylii została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bardzo dogodną lokalizację oraz bogatą siatkę wewnętrznych połączeń lotniczych, metropolia jest również świetnym punktem, z którego można rozpocząć zwiedzanie całego kraju. Najcieplejsze w Brazylii są nasze miesiące zimowe, a więc grudzień, styczeń i luty. Wtedy to występuje najmniej opadów i króluje najlepsza pogoda dla plażowiczów. Tylko do najbliższej soboty za przelot linią Air France do Brasylii zapłacimy 2999 PLN.

W tej samej promocji znalazł się również Kanton dostępny w cenie 1999 PLN. Miasto położone u ujścia Rzeki Perłowej w południowych Chinach, jest stolicą prowincji Guangdong. Kanton zawsze był ważnym ośrodkiem handlowym regionu (znajduje się tu m.in. wielki port morski i śródlądowy). Oprócz swoich imponujących rozmiarów (w samej strefie zurbanizowanej mieszka około 14 mln mieszkańców), miasto elektryzuje drapaczami chmur oraz orientalną kuchnią. Lokalnymi smakołykami są tu m.in. świeże mięso krokodyla, żółwia, langusty czy kraba. Do lokalnych przysmaków należą również ślimaki czy owady. Z pewnością warte odwiedzania miejsca to park Yuexiu, wzgórza Białego Obłoku oraz Światynia Guangjiao.

Urozmaiceniem podróży francuską linią z pewnością będzie aplikacja na tablety Air France Press umożliwiająca pasażerom darmowy i łatwy dostęp do zagranicznej prasy. Ten ekskluzywny serwis jest dopełnieniem propozycji prasowych oferowanych przez linię Air France na całym świecie w business lounge, w strefach boardingu oraz na pokładach samolotów. Podróżni w Klasie Ekonomicznej, posiadacze kart Flying Blue na poziomie Ivory mogą pobierać bezpłatnie 2 dzienniki i 2 magazyny spośród 30 zagranicznych tytułów prasowych na 24 godziny przed podróżą, aż do chwili wylotu. Natomiast osoby podróżujące w kabinach Klasy Pierwszej, Biznes, Premium Economy oraz posiadacze kart Flying Blue na poziomie Elite i Elite+ mogą pobierać nieograniczoną liczbę dzienników i magazynów dostępnych za pomocą aplikacji. Po pobraniu, tytuły prasowe przechowywane są na tablecie i podróżny ma do nich dostęp zarówno przed wylotem, w jego trakcie, jak i po wylądowaniu, również w trybie offline. Warto także wiedzieć, że w paryskim porcie bazowym im. Charles’a de Gaulle’a od 1 lipca br. można bezpłatnie i bez limitów korzystać z bezprzewodowego internetu.

Wszystkie połączenia Air France realizowane są zawsze z i do Warszawy, a przesiadka na lot międzykontynentalny na lotnisku w Paryżu odbywa się według dogodnych rozkładów. Francuski przewoźnik aktualnie oferuje na trasie Warszawa-Paryż 3 rejsy dziennie (rano, w południe i wieczorem), a przelot trwa około dwóch godzin. Aby być na bieżąco ze wszystkimi promocjami, warto zapisać się do newslettera linii lub zostać fanem Air France na Facebooku. Aktualne oferty cenowe francuskiej linii znajdują się zawsze na stronie.

Promocyjne bilety lotnicze Air France rezerwować można na stronie www.airfrance.pl, pod numerem telefonu: +48 (22) 55 66 400 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

 

***

Air France KLM
Grupa Air France KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów. Obecnie Air France KLM może poszczycić się ponad 77,3 mln pasażerów i transportem 1,3 mln ton ładunków rocznie. Linie Air France KLM mają dwa porty bazowe: im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu i Amsterdam-Schiphol. Grupa obsługuje łącznie 231 portów lotniczych zlokalizowanych w 103 krajach, a jej flota liczy 552 samoloty. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, do którego przystąpiło już ponad 24,5 mln członków.  Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Air France i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń:  ponad 16 323 tys. lotów dziennie, do 1052  miast, w 177  krajach.
Więcej informacji o Air France KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na stronach: www.airfrance.pl oraz www.klm.pl oraz pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444.