Filharmonia Bałtycka zaprasza 22. stycznia na piątkowy koncert pt. „Mozart i Muzyka z humorem”.  To koncert dla miłośników klasyki i humoru w najlepszym wydaniu! Przed pomorską publicznością zaprezentuje się orkiestra Wirtuozi Lwowa, która towarzyszyć będzie sopranistce Mariannie Łabie.


Oprócz  klasycznych kompozycji Leopolda i W.A. Mozarta, na zakończenie kompozycja Wolfganga Schrödera pt. „Eine kleine Lachmusic”. Prawie wcale nieznany kompozytor napisał utwór w którym sparodiował słynną serenadę Mozarta pt. „Eine Kleine Nachtmusik” oraz wykorzystał znane tematy klasycznych utworów innych kompozytorów. Wśród nich, m.in.  V Symfonię Beethovena, Koncert fortepianowy Es-Dur Liszta czy Marsz Radeckiego Straussa.  Odnajdywanie ich w tym utworze będzie dla publiczności z pewnością małym wyzwaniem, ale i doskonałą rozrywką.

BACKGROUND:

Marianna Łaba

Koncertuje i bierze dzuiał w festiwalach na całym świecie.

Od 1996 roku jest solistką Filharmonii Lwowskiej,

Podczas pielgrzymki na Ukrainę w 2001r. Marianna Laba wykonała  cykl koncertów powitalnych dla Papieża. Śpiewaczka współpracuje z wieloma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. 2006 rok przyniósł Labie szereg Koncertów zatytułowanych ”Gala-Strauss” w wielu krajach Europy, do wykonania których zaprosiła ją orkiestra symfoniczna K&K Philharmoniker. W Polsce Współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną  Filharmonii Koszalińskiej. 

Od 2007 roku Marianna ujawniła inną stronę muzycznej kreatywności i stała się wokalistką metalowego zespołu gotyckiego „Polynove Pole”, z którym współpracuje do dziś.

Orkiestra Filharmonii Lwowskiej WIRTUOZI LWOWA

Powstała w 1994 roku z najlepszych lwowskich muzyków. W krótkim okresie czasu stała się wyjątkową “wizytówką” prastarego Lwowa, jego bogatej kulturalnej tradycji i jednym z najbardziej ekskluzywnych zespołów Ukrainy, który godnie prezentuje Ukrainę w prestiżowych koncertowych salach świata.

Założycielem, niezmiennym kierownikiem artystycznym orkiestry jest Sergij Burko, narodowy artysta Ukrainy, znany w Ukrainie i zagranicą działacz muzyczny i organizator wielu artystycznych projektów. Koncertmistrzem, kierownikiem – zasłużony artysta Ukrainy Wołodymyr Duda, muzyk o ogromnym doświadczeniu, świetny interpretator muzyki współczesnej i klasycznej, uczestnik wielu europejskich orkiestr i festiwali. Orkiestra wykonała ponad 500 koncertów.

Z wielkim sukcesem występowała na Ukrainie oraz w: Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji, Belgii, Izraelu, Kolumbii, Ekwadorze, Holandii, Danii, Watykanie, Włoszech, a także w stolicach państw Centralnej Ameryki: San Salwador, Guatemala City, Tegucigalpa, San Jose.

MOZART I MUZYKA Z HUMOREM


Piątek, 22. styczeń 2016, 19:00
Sala Koncertowa na Ołowiance

 

Bilety w cenie  20-55zł
KUP BILET 

 Koncert symfoniczny

Serhiy Burko dyrygent
Marianna Łapa sopran
Orkiestra Wirtuozi Lwowa

Program:

Leopold MOZART 
Sinfonie in F-dur

Franz Xawer MOZART (Lwowski Mozart) 
Sechs Lieder

Wolfgang Amadeusz MOZART 
Serenada-notturna nr 6 KV 239

Wolfgang SCHROEDER 
Eine kleine Lachmuzik