„Skandal” i „polityczna hucpa” – tak zatrzymanie byłego prezesa PKP Cargo określa Jakub Karnowski, były szef PKP SA. W oświadczeniu przesłanym money.pl przypomina, że działania przewoźnika wspierał dom maklerski PKO BP, a transakcja była chwalona przez Mateusza Morawieckiego.

 

Były prezes PKP Cargo Adam P. oraz byli członkowie zarządu zostali zatrzymani w związku z niegospodarnością w spółce – poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa. – Zarzut dotyczy wykupienia jednej ze spółek z siedzibą w Amsterdamie za kwotę zawyżoną o połowę – powiedziała money.pl rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Zatrzymanie byłego prezesa PKP Cargo w mocnych słowach komentuje inny były prezes – Jacek Karnowski, czyli szef PKP SA. To główna spółka kolejowa w Polsce, większościowy udziałowiec m.in. PKP Cargo. Karnowski był szefem PKP SA w latach 2012 – 2015. Był też w radzie nadzorczej PKP Cargo.

 

Więcej: https://www.money.pl/gospodarka/zatrzymanie-w-pkp-cargo-byly-prezes-ostro-komentuje-i-przypomina-wypowiedzi-premiera-mateusza-morawieckiego-6351184417470081a.html