Wakacje to czas wypoczynku i dobrej zabawy. Jest to również doskonały moment na poprawę naszej kondycji oraz zdrowia, o czym bardzo często zapominamy w natłoku codziennych obowiązków. Wybierając się na urlop z całą rodziną warto znaleźć miejsce, które zapewni wspaniałe atrakcje każdemu z jej członków. Jeśli kochamy wodę, z pewnością spodoba nam się wypoczynek w Solcu Zdroju – słynącym z Basenów Mineralnych.

Lato to czas, w którym szczególnie często decydujemy się na wypoczynek  nad wodą. Najczęściej jako destynacje naszych podróży wybieramy morze lub jezioro. Część osób decyduje się także na bardziej aktywny urlop w obiektach posiadających kompleksy basenowe. Wybierając takie rozwiązanie warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać wodę o  właściwościach leczniczych. Urlop w takim miejscu zapewni nam nie tylko zabawę, ale i zdrowie.

Źródło zdrowia, relaksu i urody
Zdrowe wakacje czekają na nas w Solcu Zdroju, w którym zlokalizowane są nowoczesne Baseny Mineralne. Obiekt ten bazuje na wodach czerpanych ze źródła „Malina”. Jest to najsilniejsza na świecie silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa, siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l. Kąpiele w niej działają dobroczynnie na nasz organizm, dzięki wnikaniu przez skórę siarki, która korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków. Dodatkowo siarka obniża cholesterol, poziom trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy we krwi. Przede wszystkim działa jednak leczniczo na choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, dyskopatie oraz reumatyzm. Wody mineralne solankowo-siarczkowe ze źródła „Malina” mają również doskonałe zastosowanie w kuracjach antycellulit oraz anty-aging dla naszej skóry i całego organizmu.

Wczasy pełne zabawy
Baseny Mineralne obok swoich zdrowotnych właściwości zapewniają także wiele wspaniałych atrakcji. W obiekcie oprócz basenu solankowo-siarczkowego znajdują się baseny rekreacyjne. To w nich instruktorzy prowadzą zajęcia z aqua aerobiku, gimnastyki leczniczej w wodzie, i inne ćwiczenia aerobowe  na mini siłowni. Są też leżanki masujące,  gejzery oraz jacuzzi.  Dla najmłodszych został przygotowany brodzik o  powierzchni 28,75 m², głębokości od 15 do 30 cm i temperaturze wody 33 – 34°C. Dzieci odnajdą tutaj także akcesoria do zabawy: zjeżdżalnię ,,Słonik’’, jeża wodnego, maty do pływania, zabawki i przybory wypornościowe do zabawy i oswajania z wodą, a także boisko do siatkówki i koszykówki wodnej czy bramki do piłki wodnej. Obiekt oferuje również naukę pływania pod okiem profesjonalnych trenerów.

Relaks w promieniach słońca
Osoby, które podczas urlopu, poza kąpielą w wodzie, uwielbiają także kąpiel słoneczną, mogą skorzystać z zewnętrznej części kompleksu – basenu o powierzchni 130 m², z temperaturą wody wynoszącą 28°C. W strefie tej dostępna jest zielona plaża oraz leżaki. Osoby stroniące od słońca, mogą odpocząć na świeżym powietrzu, w zacienionym miejscu z krzesełkami i stolikami.

A po kąpieli…
Długie kąpiele w wodzie powodują nasilenie się apetytu. Możemy go zaspokoić w Restauracji „Źródło Smaku”. Miejsce to oferuje klasyczne dania kuchni polskiej, pyszną pizzę w stylu włoskim oraz różnorodną ofertę fast-food. Po posiłku dzieci mogą spędzić czas w kąciku zabaw, a rodzice skorzystać ze strefy saun i strefy wellness oraz bogatej oferty zabiegowej, dostępnej w „Centrum Zdrowia”. Można w niej znaleźć m.in.: zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne – np. kąpiele siarczkowe, różnorodne masaże, terapię manualną, kinezyterapię, a także zabiegi SPA, w tym autorski zabieg sieci Malinowe Hotele – Malinowe SPA Balneo realizowany na bazie Balneokosmetyków, posiadających w składzie wodę siarczkową.

 

Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.basenymineralne.pl/

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, która zostanie oddana do użytku w połowie 2015 r.). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku. Nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem ,,Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2013 r.’’ Nagodzone w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Sposób na sukces’’ pod patronatem Prezydenta RP. Nagodzone Godłem ,,Nasze Dobre Świętokrzyskie – 2013’’