Inauguracja regat odbędzie się 29 maja w Marinie Gdynia w ramach Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Wstęp na piątkowe wydarzenie otwarty jest dla wszystkich miłośników żeglarstwa, którzy chcieliby wspólnie z gośćmi Pomorskiego Związku Żeglarskiego i załogami startującymi w regatach, przywitać kolejny sezon na Pomorzu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 18:00, natomiast Biuro Regat będzie czynne już od godziny 12:00. Planowany jest występ orkiestry, tradycyjne podniesienie flag na maszty, odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz zwiedzanie wystawy najsłynniejszych polskich trofeów żeglarskich. Na godzinę 20:30 zaplanowana została odprawa dla sterników połączona z przedstawieniem prognozy meteorologicznej, którą przygotuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Wieczorem Jachtfilm zaprasza na plenerowy pokaz filmu „Gorycz zwycięstwa”
w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w Marinie Gdynia.
Rywalizacja na wodzie rozpocznie się w sobotę. Załogi ścigać się będą w klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 7 metrów, jachty powyżej 7 do 9 metrów, jachty powyżej 9 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów) oraz klasa ENERGA DIAMANT 3000. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego. Po raz pierwszy w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbędą się Regaty Samorządowców. Celem wydarzenia jest popularyzacja żeglarstwa, jako formy rekreacji przy wykorzystaniu potencjału regionu. Reprezentanci miejscowości województwa pomorskiego wystartują na jachtach 3 Flotylli Okrętów im. komandora Bolesława Romanowskiego Marynarki Wojennej. Dekoracja zwycięzców odbędzie się w ramach wieczornej imprezy dla załóg, która w tym roku będzie miała wyjątkową oprawę. Gospodarzami wieczoru będą stocznia jachtowa Delphia Yachts, która podczas Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta będzie świętowała 25-lecie istnienia oraz restauracja White Marlin w Sopocie. Poza ogłoszeniem wyników w Regatach Samorządowców, wręczona zostanie także nagroda dla najszybszej Delphii. Jak co roku, rywalizację załóg ubarwi patron medialny Trojmiasto.pl, realizując konkurs na „najfajniejszą załogę”, w którym do wygrania będzie 10-litrowa beczka rumu! Po minięciu mety ostatniego sobotniego wyścigu, każda załoga uwieczniona zostanie na zdjęciu. Wygrywa załoga, która najefektowniej się zaprezentuje. Wszelkie pomysły dozwolone – przebrania, nietypowa poza, ciekawa kompozycja.
Po niedzielnych wyścigach rozegranych na wysokości sopockiego molo, załogi zaproszone zostaną na uroczystość zakończenia regat, która w tym roku odbędzie się w Gdańsku. Wręczone zostaną nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach oraz żeglarski puchar Trójmiasta. W tym roku oficjalnym zegarkiem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest AQUARACER 500M CALIBRE 16 AUTOMATIC CHRONOGRAPF firmy TAG Heuer. Zwycięska załoga poza trofeum, otrzyma także limitowany, niedostępny w sprzedaży zegar ścienny TAG Heuer, sprowadzony na specjalne zamówienie prosto ze Szwajcarii.
Żeglarski Puchar Trójmiasta wydarzenie, którego celem jest integracja środowisk żeglarskich i promocja mody na żeglowanie po wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami – miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk. Sponsorem jest Grupa ENERGA, która jako partner strategiczny żeglarstwa w Polsce, od wielu lat wspiera popularyzację i rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. Limitowaną serię koszulek dla załóg przygotowała firma D.A.D. Sportswear – oficjalny dostawca odzieży Reprezentacji Polski Polskiego Związku Żeglarskiego.
Żeglarski Puchar Trójmiasta został objęty patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz Pomorskiej regionalnej Organizacji Turystycznej.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.
Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2015.
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Sponsor: Grupa ENERGA.
Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.
Oficjalny zegarek: TAG Heuer.
Partnerzy główni: DelphiaYachts, White Marlin.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu, Wirtualna Polska, TVP Gdańsk.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl  
www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta