Już w najbliższą sobotę 21 lutego rusza kolejna edycja zawodów narciarskich – Dziecięcy Puchar Orlicy. Ponownie zawodnicy będą mieli okazję do sprawdzeni swoich umiejętności podczas rywalizacji na stoku.

Dziecięcy Puchar Orlicy każdego roku cieszy się coraz większą popularnością uczestników. W pierwszej edycji przeprowadzonej w grudniu, na starcie zawodów można było spotkać zawodników, którzy przyjechali wraz z rodziną z dalszych zakątków Polski, aby wziąć udział w pucharze oraz spędzić kilka dni w Zieleńcu. Tym razem nadszedł czas na II edycję zawodów, która odbędzie się już 21 lutego.

Dziecięcy Puchar Orlicy jest jednym z największych tego typu wydarzenie w całej Polsce skierowanych do młodych adeptów sportów zimowych. Jak zapewniają sami organizatorzy wydarzenia – głównym celem jest propagowanie sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży.

Już po raz kolejny trasa przejazdu zostanie zaprojektowana przez absolwentów AWF przy współpracy ratowników GOPR oraz instruktorów narciarstwa. Takie rozwiązanie pozwala zagwarantować bezpieczeństwo w trakcie trwania zawodów.

W imprezie mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z licencją Polskiego Związku Narciarstwa. Uczestników obowiązują kategorie wiekowe oraz podział na kluby sportowe i narciarzy rekreacyjnych. Udział w zawodach jest płatny i wynosi 30 pln od pojedynczego zawodnika lub 25 pln w przypadku rodzeństwa. Opłata w całości pokrywa udział, jazdę wyciągiem oraz dyplom uczestnictwa.

Zapisy na zawody rozpoczynają się w dzień ich organizacji, czyli 21 lutego od godziny 9:45 w holu Vital & Spa Resort Szarotka, tuż obok samego miejsca imprezy. Puchar startuje się o godzinie 11:30 w górnej części stoku numer 5 (krzesełko Winterpol, które przecina drogę).

Zieleniec Ski Arena