Boże Narodzenie to wyjątkowy czas na udany wyjazd z rodziną. Zafundujcie sobie podróż do Hiszpanii. Wasze dzieci będą zachwycone, gdy zabierzecie je 5 stycznia na Kawalkadę Trzech Króli lub poczęstujecie przepysznym, tradycyjnym bajglem „roscón” z niespodzianką w środku. Podsuwamy Wam kilka pomysłów na to, jak spędzić świąteczny czas w Hiszpanii. Będziecie się świetnie bawić.

Bożonarodzeniowe słodycze

 

Bogactwo hiszpańskiej kuchni uwydatnia się w całej okazałości w okresie Bożego Narodzenia. Typowe słodycze są wyrabiane ręcznie, a do najpopularniejszych należą: turrón (najlepszy z Alicante), figurki z marcepanu wytwarzanego z migdałów i cukru, polvorones (ciastka wykonane z masła, mąki i cukru, kruszące się podczas jedzenia) czy słynny tradycyjny roscón de Reyes (ciastko w kształcie wieńca), którym wszyscy zajadają się 6 stycznia.

 

Narty zimą

 

Hiszpania posiada 34 ośrodki narciarskie rozlokowane w różnych częściach kraju. Warto wyminieć tu stacje położone w Pirenejach, w otoczeniu wspaniałej przyrody i z przytulnymi górskimi wioskami; Sierra Nevadę w Andaluzji, z Costa Tropical i Grenadą w niedalekiej odległości; stacje położone na wybrzeżu Morza Kantabryjskiego oraz te, leżące w pasmach górskich w centrum Hiszpanii. Wszystkie ze znakomitym wyposażeniem, oferujące doskonałej jakości śnieg i dużo słońca, najwyższej klasy obiekty oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych na stoku i na spędzenie wieczorów.

 

Zgaduj zgadula

Jeśli przedstawimy Wam zdjęcie zabytku, święta lub typowej potrawy, czy będziecie wiedzieć, z której części Hiszpanii pochodzi? Zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Sprawdźcie swoją wiedzę o Hiszpanii w wolnej chwili. Pamiętajcie, że możecie podzielić się swoim wynikiem w sieciach społecznościowych lub dowiedzieć się, ile wiedzą inni, wystarczy użyć hasztag SpainQuiz. + info