Warszawa, 9 września 2014 roku – PLL LOT aktualizują rozkładów rejsów na sezon zimowy 2014/2015. Pasażerowie, podobnie jak latem bieżącego roku, zyskają większe możliwości transferowe, czyli będą mieć więcej dogodnych opcji przesiadek w Warszawie. Zmiany w nadchodzącym sezonie obejmują m.in. nowe częstotliwości wybranych połączeń.

LOT zapowiedział główne zmiany w siatce połączeń na nadchodzący sezon zimowy (od końca października 2014 do końca marca 2015) już na początku tego roku.

W porównaniu do sezonu zimowego 2013/2014 tej zimy będzie można częściej podróżować do wybranych miast w Europie:

·         Amsterdam z 19 do 20 tygodniowo

·         Belgradz 3 do 4 tygodniowo

·         Bruksela z 19 do 20 tygodniowo

·         Budapeszt z 18 do 24 tygodniowo

·         Bukareszt z 12 do 20 tygodniowo

·         Hamburg z 12 do 17 tygodniowo

·         Larnaka– trzy dodatkowe rejsy w okresie Świąt Bożego Narodzenia

·         Kopenhaga z 14 do 18 tygodniowo

·         Mińsk z 4 do 5 tygodniowo

·         Monachium z 19 do 20 tygodniowo

·         Paryż z 20 do 21 rejsów tygodniowo

·         Praga z 19 do 24 tygodniowo

·         Ryga z 7 do 10 tygodniowo

·         Sofiaz 7 do 10 tygodniowo

·         Stambuł z 4 do 5 tygodniowo

·         Sztokholm –z 12 do 17 rejsów tygodniowo

·         Tallinn z 4 do 6 tygodniowo

·         Wilno z 19 do 20 tygodniowo

Utrzymane w rozkładzie zostanie także połączenie do Genewy. PLL LOT kontynuują optymalizację siatki połączeń w hubie w Warszawie, zapoczątkowaną w sezonie Lato 2014. Oznacza to, że pasażerowie mogą coraz bardziej komfortowo przesiadać się na Lotnisku Chopina np. z rejsów krajowych na europejskie lub dalekodystansowe. Większe możliwości mają też pasażerowie lecący z innych miast europejskich przez warszawski hub dalej w świat.

Rejsy dalekiego zasięgu będą odbywać się z taką samą jak w ubiegłym sezonie zimowym częstotliwością tj. do Nowego Jorku – 5 razy w tygodniu, Chicago – 5, Toronto – 4 i do Pekinu – 3 razy tygodniowo.

Zima w Europie charakteryzuje się w lotnictwie mniejszym popytem na  regularne połączenia rejsowe. Dlatego LOT wykorzystując jak najlepiej swoją flotę dalekodystansową, rozpocznie również w tym okresie – podobnie jak w ubiegłym roku – rejsy czarterowe Dreamlinerami. Te najnowocześniejsze i bardzo komfortowe maszyny będą latać dla dwóch największych biuro podróży – Itaki i Rainbow Tours do najpopularniejszych egzotycznych destynacji wypoczynkowych. W sumie będzie to 10 kierunków, m.in. na Dominikanie, Kubie, w Tajlandii, Meksyku, Wietnamie i RPA.

Zgodnie wcześniejszymi zapowiedziami wynikającymi z Planu Restrukturyzacji zaakceptowanego przez Komisję Europejską w sezonie zimowym zawieszone zostały rejsy do Aten, Barcelony, Dusseldorfu, Nicei i Zurychu. LOT nie będzie kontynuował również sezonowego połączenia do Bejrutu (podobnie jak w poprzednich sezonach zimowych).

Rozkład zimowy będzie obowiązywał od 26 października 2014 do 28 marca 2015.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.