Mniej znaczy więcej! Przekonali się o tym goście piątkowego wernisażu, zorganizowanego w Zamku Topacz pod Wrocławiem. Podczas skierowanego do kobiet spotkania zaprezentowane zostały sensualne zdjęcia znanych Polek autorstwa Patrycji Toczyńskiej i Caroliny Adamczak. Sesja, której efektem była prezentowana wystawa prac, celebruje pewność siebie i naturalność. Bohaterki uwiecznione na fotografiach uchwycone zostały w intymnych chwilach – w tańcu, zadumie lub podczas spontanicznego, niczym niewymuszonego śmiechu. W tej nietypowej, kameralnej sesji zdjęciowej udział wzięły m.in. Lidia Popiel, Beata Sadowska, Edyta Herbuś, Ania Rusowicz i Katarzyna Bonda – wszystkie naturalne, bez make-upu.

 

Trudno o lepszy dzień na świętowanie kobiecości niż 8 marca. Na wieczornym wernisażu w Zamku Topacz spotkały się twórczynie wystawy, bohaterki fotografii oraz entuzjaści prawdziwego piękna – zarówno tego, które bije z wewnątrz, jak i tego uwiecznionego przez artystów. Nastrojowe, czarno-białe fotografie, które na czas wernisażu wypełniły Salę Kolumnową, wkrótce upiększą wnętrze zamkowego Art SPA. W piątkowy wieczór goście usłyszeć mogli co stoi za koncepcją wystawy wprost od jej twórczyni. 

 

„Rozmyślałam o tym projekcie prawie trzy lata. Zastanawiałam się między innymi, czy my, kobiety, potrafimy się zaakceptować takimi, jakie jesteśmy? Wkrótce sesja fotografii zaczęła przypominać badanie psychologiczne” – przyznaje autorka zdjęć, Patrycja Toczyńska. Do współpracy zaprosiła kobiety, które udowodniły jej, że pełna akceptacja siebie jest możliwa. „To był bardzo świadomy wybór. Na zdjęciach zobaczycie kobiety, które naprawdę inspirują! Ja również odkryłam, że naturalna, pozbawiona makijażu twarz to mój ulubiony obiekt do fotografowania” – mówi autorka. 

 

Piątkowy wernisaż stanowił doskonałą okazję, by porozmawiać o istocie kobiecości i piękna. „Myślę, że sedno tkwi w tym, że ukazane na fotografiach kobiety podchodzą z pasją do wszystkich aspektów życia”, mówi kuratorka wystawy, Iwona Kowalczyk. „Praca zawodowa jest dla nich ważna, ale poza tym są po prostu pięknymi, cudownymi osobami. Nawet, gdy są kompletnie sauté!”

 

Minimalistyczne kompozycje obejrzeć można w Art SPA w Zamku Topacz do końca kwietnia. 

Więcej informacji na stronie www.zamektopacz.pl