Warszawa, 15 stycznia 2015 r. – Teraz pasażerowie klas Club World i First British Airways mogą nie tylko podróżować w komfortowych warunkach, ale także skorzystać ze specjalnej promocji, w której za jeden bilet na trasach do Stanów Zjednoczonych, Afryki Południowej, na Daleki Wschód czy do Australii otrzymują wystarczającą ilość mil (Avios) na co najmniej jeden bilet z Warszawy do Londynu.

Lot klasą biznes i First jest podróżą, która stanowi połączenie wysokiej jakości serwisu    i szeregu udogodnień zaczynających się już na lotnisku i to bez względu na to, czy wyjazd ma charakter biznesowy, czy prywatny.
Przed lotem British Airways zaprasza do eleganckich saloników w hali odlotów zapewniających pasażerom poczucie prywatności i komfortu.  W salonikach goście mają do dyspozycji bogatą ofertę usług dostępnych przez cały dzień – od ciepłych i zimnych posiłków, w pełni zaopatrzonego baru aż po profesjonalnie wyposażone centra biznesowe, które pozwalają na pracę podczas pobytu na lotnisku. Czekając na lot można także skorzystać z zabiegów kosmetycznych oraz relaksującego masażu w specjalnym centrum kosmetycznym Elemis Spa.
W ekskluzywnych salonikach „Concorde Room” znajdujących się na Terminalu 5 lotniska Heathrow w Londynie oraz na Terminalu 7 lotniska JFK w Nowym Jorku, podróżujący klasą First mogą odpocząć w otoczeniu znakomitych dzieł sztuki, pięknych żyrandoli i luksusowych mebli. Goście mogą również skorzystać z prywatnych pokoi wyposażonych m.in. w łóżka, biurka i prysznice.
Pasażerowie zarówno klasy Club World jak i First nie muszą czekać w długich kolejkach do odprawy. Specjalnie dla nich na lotniskach przygotowano osobne stanowiska oraz umożliwiono nadanie nawet 3 sztuk bagażu (max. 32 kg).
Komfort podróży zapewniony jest także w trakcie lotu. Na pokładzie samolotu można odpocząć, pracować lub korzystać z rozrywek oferowanych przez przewoźnika. Ogromnym udogodnieniem są wygodne, zupełnie płaskie fotele będące „znakiem firmowym” British Airways. W klasie First dodatkowo są do dyspozycji: wygodny materac oraz pościel i piżama z egipskiej bawełny, które zapewniają komfortowy odpoczynek. Ponadto, każdy pasażer dostaje kosmetyczkę Elemis z produktami do pielęgnacji skóry, które pozwalają odświeżyć się w każdej chwili.
Podczas lotów długodystansowych w klasie biznes i First pasażerowie otrzymują elegancko podane, znakomite posiłki przygotowywane z najlepszych produktów sezonowych oraz według przepisów najbardziej uznanych kucharzy na świecie. W klasie Club World serwowane są posiłki składające się z czterech dań, a w klasie First każdy może wybrać sobie wyjątkowe danie „a la carte” i na wysokości 10 000 metrów poczuć się, jak w prawdziwej restauracji.

Dogodne loty w wybranych kierunkach przez Londyn:
Warszawa/Kraków-Nowy York:
Club World od 8,590 PLN
First Class od 19,980 PLN
Warszawa-Miami:
Club World od 13,813 PLN
First Class od 16,009 PLN
Warszawa-Los Angeles  (Airbus A380):  
Club World od 15,799 PLN
First Class od 25,019 PLN
Warszawa/Kraków-Hong Kong (Airbus A380):
Club World od 12,749 PLN
First Class od 27,990 PLN
Warszawa-San Francisco (Airbus A380):
Club World od 14,590 PLN
First Class od 16,599 PLN
Warszawa/Kraków-Johannesburg (Airbus A380):  
Club World od 11,229 PLN
First Class od 29,290 PLN
Warszawa/Kraków-Singapore (Airbus A380):
Club World od 12,180 PLN
First Class od 28,009 PLN
Warszawa/Kraków-Sydney:
Club World od 17,589 PLN
First Class od 44,079 PLN
Warszawa/Kraków-Cape Town:
Club World od 11,229 PLN

Linie British Airways są w czołówce nowoczesnej floty powietrznej. W 2013 roku linie odebrały pierwszy z dwunastu samolotów – Airbus A380, który na pokład może zabrać 469 pasażerów w konfiguracji czterech klas podróży.
Więcej informacji o ofercie British Airways na stronie internetowej: www.ba.com

British Airways, część International Airlines Group, jest jedną z wiodących linii lotniczych na świecie, a także największym międzynarodowym przewoźnikiem w Wielkiej Brytanii. Jego macierzystym portem lotniczym jest londyńskie Heathrow, port o największym natężeniu ruchu międzynarodowego na świecie. British Airways oferuje loty do ponad 70 krajów i przewozi ponad 40 milionów pasażerów rocznie. Flota obejmuje obecnie ponad 280 samolotów.