Festiwal Skrzyżowanie Kultur, jedna z najważniejszych imprez w Polsce i Europie poświęconych muzyce świata świętuje 10 lecie. To czas podsumowań, ale także zmian.
 Ich znakiem będzie nowe festiwalowe logo. Nowoczesne i pełne energii jak Skrzyżowanie Kultur.

„Festiwal Skrzyżowenie Kultur nie stoi w miejscu. Uważnie przyglądamy się zmianom zachodzącym wokół nas, podążamy za trendami, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom publiczności, zwłaszcza tej młodej, na której obecności nam zależy.  10-lecie festiwalu postanowiliśmy uczcić nowym logiem. Mamy nadzieję, że stanie się ono naszym naszym znakiem rozpoznawczym. Wyraziste, budzące pozytywne emocje, a przy tym doskonale odzwierciedlające charakter festiwalu, który krzyżuje w Warszawie muzyczny koloryt całego świata. Liczymy, że spodoba się naszym fanom i zwróci uwagę wszystkich, którzy kochają muzykę świata” – mówi Andrzej Matusiak, pomysłodawca FSK i Dyrektor Stołecznej Estrady.
Festiwal Skrzyżowanie Kultur unowocześnia  wizerunek, ale jego specjalnością pozostaje prezentacja najciekawszych artystów world music, przybliżanie odległych kultur, pokazywanie różnorodności świata. Dziesiąta edycja festiwalu potrwa od 24 do 28 września.
Program wydarzenia oraz informacje o sprzedaży biletów pojawią się na stronie www.festival.warszawa.pl w drugiej połowie lipca.