2014 rok był rekordowym dla turystyki w Kopenhadze – zarówno pod względem liczby noclegów w pokojach hotelowych, jak i ruchu pasażerskiego na kopenhaskim lotnisku.

Ruch turystyczny w Kopenhadze wzrósł o 6% w 2014 roku, przy czym odnotowano w tym czasie o pół miliona więcej dób hotelowych w porównaniu do roku poprzedniego, a całkowity wzrost na przestrzeni ostatnich pięciu lat osiągnął 40 procent.
Kopenhaga jest coraz bardziej poszukiwanym miejscem  turystycznym – wskazuje na to nie tylko liczba noclegów hotelowych na poziomie 9 milionów ale także napływ turystów zagranicznych, dla których liczba noclegów wzrosła o 10 procent.

Największy port lotniczy w Skandynawii,  czyli kopenhaskie lotnisko Kastrup, również odnotowało rekordowy wynik, obsługując w 2014 roku 25 mln pasażerów.
To już czwarty rekordowy rok z rzędu, przy czym liczba ta odzwierciedla wzrost o 6,5 procent – lub w ujęciu liczb bezwzględnych – o 1 560 063 pasażerów w porównaniu do 2013 r.

Największą grupę turystów stanowią Norwegowie, Szwedzi, Niemcy i Brytyjczycy, ale wzrost odnotowano również dla turystów z Hiszpanii, Francji i Włoch.
Źródło: www.copenhagencvb.com