12 grudnia rozpocznie się Ankara Piano Festival – wydarzenie gromadzące najbardziej utalentowanych i najpopularniejszych pianistów z całego świata. Poza koncertami, w ramach wydarzenia, odbywać się będą także warsztaty.


O wydarzeniu

Ponad miesiąc potrwa Ankara Piano Festival, którego organizacją zajmuje się Altus Arts & Culture. Od 12 grudnia do 19 stycznia stolica Turcji gościć będzie miłośników muzyki, a także najlepszych światowych pianistów. Wyjątkowym aspektem festiwalu są koncerty w nietypowych lokalizacjach. Poza klasycznymi salami, będą się one również odbywać w historycznych punktach miasta. Jako cel wydarzenia organizatorzy postawili sobie stworzenie platformy wspierającej dialog międzykulturowy oraz promowanie pokojowej i pojednawczej roli muzyki. 

Muzyka rozwija

W ramach festiwalu planowane są również warsztaty muzyczne w szkołach. Artyści będą zachęcać młodych ludzi do pokochania muzyki i fortepianu. Takie spotkania mają także na celu wzbudzenie pozytywnych emocji i przyzwyczajeń wśród młodzieży: poczucia wspólnoty, przyjaźni, miłość do sztuki i uniwersalności muzyki.Festiwal to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki na najwyższym poziomie. Piękne koncerty w wyjątkowych sceneriach Ankary – warto tam być. 

Zapraszamy!