Zbliżający się 39. Bieg Piastów, a dokładnie Festiwal Narciarstwa Biegowego to dla nas kolejne wyzwanie, które ma przebić wszystko, co do tej pory w narciarstwie biegowym dla amatorów zdarzyło się w Polsce. Na jakuszyckich trasach w 9 dni odbędzie się kilkanaście biegów!

Oprócz biegów głównych w ramach 39. BP, będzie także sporo nowości, takich jak Nocna Dziesiątka, czy bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym. Będzie także polubiona już przez Was – Rodzinna Dziesiątka. Przewidziano tu dodatkowe nagrody dla najlepszych i najaktywniejszych rodzin, ale oczywiście single też mogą startować.

W ramach Festiwalu niezmiennie odbędą się Bieg Gimnazjalisty i Bieg Licealisty, a także Bieg Przedszkolaka i szkół podstawowych. Po raz drugi rozegrana będzie także Rodzinna Mila. Jej start nastąpi tuż po starcie biegu głównego na dystansie 50 km CL, dokładnie z tego samego miejsca, czyli Polany Maliszewskiego. Chcemy umożliwić poczucie atmosfery wielkiego święta sportowego, jak największej grupie ludzi. Dlatego rodzinna mila będzie przeznaczona głównie dla rodzin zawodników startujących n 50 km. Tatuś lub mamusia pobiegną na 50 km, a zaraz za nimi na dystans jednej mili wyruszę reszta rodziny. Tu zwycięzcami będą wszyscy.

W 2015 roku, Bieg Piastów na dystansie 50 km klasykiem zadebiutuje wreszcie w cyklu FIS Marathon Cup, czyli Pucharze Świata w biegach długodystansowych. Debiut miał się odbyć w 2014 roku, ale skrócenie dystansów uniemożliwiło go.