Przy uroczystej kolacji, tradycyjnie w rodzinnym domu lub – coraz częściej – podczas podróży. Zaręczyny, bo o nich mowa, są jednym z najpiękniejszych momentów w życiu każdej pary. Serwis CASAMUNDO podpowiada, w jakie miejsca najlepiej zabrać swoją wybrankę.

 

Warszawa, 12 marca 2014 – Oświadczyny to dla przyszłego Pana Młodego nie lada wyzwanie. Liczy się bowiem pomysł, miejsce oraz odpowiednia atmosfera. Porwanie wybranki serca w romantyczną podróż to dobry sposób na zapewnienie wszystkich trzech elementów. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które można znaleźć na portalu Casamundo.pl, który specjalizuje się w wynajmie domów wakacyjnych i apartamentów w całej Europie.

 

Rajska Madera

Łagodny klimat, zapierające dech w piersi widoki i zielone wzgórza znajdziemy na słonecznej Maderze. Wyspa wiecznej wiosny jest chętnie wybierana przez zakochanych o każdej porze roku. Urlop nad morzem i w otoczeniu zieleni pozwala wypocząć i wspólnie spędzić czas. Podczas urlopu zakochani mogą zamieszkać w luksusowym apartamencie z widokiem na morze.

Dowiedz się więcej o obiekcie numer 875354

 

Romantyczny Kraków

Kraków jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Malownicze kamienice, zamek królewski na Wawelu czy krakowski Kazimierz sprawiają, że jest to miejsce pełne magii i uroku. Sceneria miasta sprzyja spacerom i wyprawom we dwoje. Oświadczyny w Krakowie z pewnością będą niezapomniane. Zakochani mogą wybrać się na romantyczny weekend i zamieszkać w jednym z luksusowych apartamentów w pobliżu Starego Miasta.

Dowiedz się więcej o obiekcie numer 1508693

 

Klimatyczna Praga

W Pradze znajdziemy słynny most miłości nad rzeczką Čertovka. Na metalowych balustradach zaczepiono wiele kłódek w różnych kolorach i kształtach. Według legendy zakochani powinni wspólnie zawiesić kłódkę, a kluczyk wrzucić do rzeki. Jest to gwarancja wiecznej miłości i szczęścia. Bardzo klimatycznym miejscem jest również wzgórze Petřín, na którym znajduje się wieża widokowa. Jest ona często porównywana z francuską wieżą Eiffla. Widok jaki rozciąga się ze szczytu wieży przez wielu jest uważany za najpiękniejszy w Pradze. Nastrojowe widoki sprzyjają również miłosnym wyznaniom. Zakochani wybierający się do Pragi mogą zamieszkać w jednym z apartamentów w centrum miasta.

 

Dowiedz się więcej o obiekcie nr 930668

 

 Rzym pełen zabytków

Na naszej liście najbardziej romantycznych miejsc nie mogło zabraknąć Rzymu, który często określany jest „miastem zakochanych”. Fontanna di Trevi, Piazza Navona czy Piazza di Spagna to magiczne miejsca,  których nie można pominąć. Dodatkowo niezwykłe, starożytne budowle i ogrom zabytków tworzą wyjątkową atmosferę. Pobyt w wiecznym mieście będzie niezapomniany i dostarczy wspomnień na długi czas. Pary wybierające się do Rzymu mogą zamieszkać w jednym z wygodnych  apartamentów. Mieszkanie jest położone tuż przy linii metra, co sprawia, że zwiedzanie i dotarcie do zabytkowych miejsc przestaje być problemem.

Dowiedz się więcej o obiekcie numer 294460

 

Urokliwy Budapeszt

Stolica Węgier uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Europie. Położone nad Dunajem miasto ma do zaoferowania liczne zabytki, a także kąpieliska termalne. Po intensywnym zwiedzaniu warto skorzystać z dobroczynnych właściwości wód. Zakochani mają z czego wybierać, w samym Budapeszcie znajduje się bowiem około 50 kąpielisk z ciepłą, źródlaną wodą. Dzięki temu zakochani mogą połączyć aktywne zwiedzanie z relaksem i wyciszeniem.

Pary wybierające się do Budapesztu mogą zamieszkać w przestronnym apartamencie w centrum miasta.

Dowiedz się więcej o obiekcie nr 402272

 

Wybór miejsca na oświadczyny nie jest rzeczą łatwą. Warto pamiętać, że samodzielne apartamenty zapewniają niezależność i prywatność, o którą trudno w gwarnych hotelach.