Przewoźnik uruchomił pierwsze połączenie A380 pomiędzy Dubajem a Indiami

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 24 lipca 2014 r. – Emirates, linie łączące ludzi i miejsca na całym świecie, wprowadziły Airbusa A380 do obsługi jednego z codziennych połączeń pomiędzy Dubajem a Mumbajem.

Pasażerowie inauguracyjnych lotów EK500 i EK501 otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz upominki. Ponadto lokalni artyści z Mumbaju wykonali na specjalnie zamówienie tradycyjne dzieło sztuki indyjskiej – Rangoli.

Flota Emirates składa się obecnie z 224 szerokokadłubowych samolotów, w tym 50 Airbusów A380. Przewoźnik jest największym na świecie operatorem tej dwupokładowej maszyny i posiada w swoim portfelu zamówień 90 kolejnych samolotów tego typu. W tym miesiącu (16 lipca) Emirates uruchomiły również połączenie A380 pomiędzy Dubajem a Kuwejtem.

Wszystkie fotele na pokładach samolotów Emirates posiadają bezpośrednie połączenie z systemem ice. W ostatniej edycji rankingu Skytrax, stworzonego na podstawie opinii 18 mln pasażerów, został on uznany, po raz dziesiąty raz z rzędu, za najlepszy na świecie system rozrywki pokładowej.

Pasażerowie podróżujący do Indii na pokładach samolotów przewoźnika mogą teraz spróbować regionalnych dań kuchni indyjskiej, które serwowane są przez wielojęzyczną załogę pokładową.

Więcej informacji na temat połączeń Emirates do Indii i rezerwacji biletów znaleźć można na stronie emirates.com. Ponadto można tam również odbyć wirtualną wycieczkę na pokładzie A380 w barwach Emirates.