Rusza „Nadzieja na Mundial”: II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej! Już w najbliższy weekend młodzi piłkarze z całego świata w narodowych koszulkach spotkają się na płycie boiska.

W sobotę i niedzielę, 26-27 lipca, na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3, rozegrane zostaną II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Młodzi polscy piłkarze staną przed szansą obrony tytułu wywalczonego na ubiegłorocznym mundialu!

II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, to największa na świecie impreza sportowa dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. W tegorocznej edycji udział weźmie aż 26 zespołów. Na brazylijskim mundialu zabrakło reprezentacji Polski, na stadionie w Warszawie, młodzi Polacy bronić będą tytułu Mistrzów Świata!

Do Warszawy, na zaproszenie Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora Mistrzostw, przylecą zespoły z całego świata. Wśród nich zobaczyć będzie można m.in. reprezentacje Brazylii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Tajlandii, Mongolii czy Portugalii. Na boiskach walczyć będzie ze sobą blisko 300 młodych piłkarzy.

Dodatkową atrakcją Mistrzostw będzie mecz pokazowy Polska-Reszta Świata z udziałem gwiazd piłki nożnej z kraju i zagranicy. Rozegrany on zostanie na głównym boisku Legii Warszawa, w niedzielę, o godz. 15.30. Wystąpią w nim m.in. Thomas Berthold (Bayern Monachium), Raul Valbuena (Real Saragossa), Ľubomír Moravčík (Celtic FC), Serguei Alejnikov (Juventus Turyn), Dariusz Dziekanowski (Legia Warszawa), Tomasz Kłos  (FC Kaiserslautern), Jacek Krzynówek (Bayer Leverkusen) i Radosław Gilewicz (Austria Wiedeń).

Dla wszystkich kibiców wstęp wolny od godziny 14.00.

Niespodzianką, którą przygotowali organizatorzy, będzie największy na świecie tort w kształcie piłki, który  zostanie rozdany przybyłym na trybuny kibicom.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz  na Facebook-u  „Nadzieja na Euro” – https://www.facebook.com/nadziejanaeuro.