Aby przeżyć przygodę i oryginalnie spędzić czas nie trzeba udawać się w daleką zagraniczną podróż. Pasjonaci mocnych wrażeń znajdą w Polsce zróżnicowaną i bogatą ofertę niecodziennych atrakcji w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą. Gdzie w kraju można spróbować niestandardowych form spędzania czasu, podpowiadają specjaliści z serwisu Prezentmarzeń

 

Nurkowanie w Jeziorze Narie (Morąg)

 

Każdy kto marzy o przemierzaniu podwodnych głębin, pragnie odkryć nieznane dotąd środowisko wodne oraz obserwować piękno podwodnego świata może udać się nad jedno z najpiękniejszych i najczystszych polskich jezior – Jezioro Narie. Woda ma najwyższą klasę czystości, a urozmaicona niejednorodna z licznymi głęboczkami i górkami podwodnymi rzeźba dna sprawia, że jest bardzo interesującym akwenem do nurkowania. Na tafli jeziora rozrzuconych jest kilkanaście wysp na największej z nich rosną ponad dwustuletnie lipy, a na innej, jak głosi legenda, jest ukryty skarb.

 

Escape Room – Toruń

 

Tajemniczy pokój zagadek to kreatywna zabawa, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Jeden pokój, ukryte wskazówki i godzina na rozwiązanie zagadki, której rozwikłanie jest konieczne by pokój opuścić. Pokoje logicznych zagadek osadzone w intrygującej fabule zostały stworzone na wzór popularnych gier komputerowych, w których celem jest wyjście z zamkniętego pomieszczenia. Celem uczestników jest znalezienie obiektów i rozwiązanie szyfrów, które pomogą wyjść z pokoju. Każdy przedmiot w pokoju może mieć znaczenie, ale niektóre są tylko po to by zmylić graczy. Projektanci natrudzili się by atrakcje były ciekawe, oryginalne i trzymały w napięciu do samego końca. To emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie.

 

OFF ROAD rajdowym potworem załogi RMF 4RACING Team – Tychy

 

Na potężną dawkę adrenaliny podczas jazdy motoryzacyjną bestią można wybrać się do Tych. Podczas przejażdżki rajdowym potworem startującym w barwach RMF 4RACING Team, między innymi w: MT Rally, Baja Gothica czy Magam Trophy, można poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy. Taka atrakcja dostarczy olbrzymiej dawki adrenaliny i pozwali stawić czoła wyzwaniu. Pokonując  specjalny odcinek toru z licznymi przeszkodami, w postaci stromych zjazdów i podjazdów, błota, kałuż czy żwirowych leśnych dróg przeżyje się świetną zabawę oraz na pewno poczuje szybsze bicie serca.

 

Skok ze spadochronem z wojskowego desantowca – Piotrków Trybunalski

 

Możliwość przeżycia niezapomnianych doznań i podziwiania krajobrazu z góry daje skok ze spadochronem. Już samo swobodne spadanie dostarcza dużą dawkę adrenaliny, a dodatkowo taki lot można odbyć samolotem SkyVan produkowanym w latach 1963-1986 w Wielkiej Brytanii, który spełnia rolę samolotu wielozadaniowego, transportowca wykorzystywanego zarówno przez wojsko jak i do celów cywilnych. Wyposażony w dwa potężne silniki osiąga pułap 4200 metrów w zaledwie 13-15 minut przy pełnej ładowności.

 

Wyprawa OFF ROAD do Kopalni Uranu – Jelenia Góra

 

To miejsce, niegdyś okryte ściśle strzeżoną tajemnicą, jeszcze dziś kryje w sobie wiele zagadek. Ponoć meteor spełnia tam życzenia, można zobaczyć ametysty czy granaty, a czarny morion, przywołuje, bądź odgania śmierć. Zakamarki pouranowej sztolni w Kowarach stale tchną magią. Dodatkowo atrakcję urozmaica ekstremalna wyprawa OFF ROAD przez podmokłe bagna i leśne tereny.

 

Jazda Monster Truckiem – Warszawa

 

Maszyna, która sprawia że serce zaczyna bić z niecodzienną szybkością, a drżenie rąk łączy się bezpośrednio z rykiem potężnych silników. Ogromne opony, niebywale wysokie zawieszenie i wręcz ogłuszający ryk silnika – to Monster Truck. Sam widok takiej maszyny budzi ogromne emocje, a co dopiero przejażdżka. Za jego kierownicą bez trudu można pokonać każdą przeszkodę i zmiażdżyć wrak samochodu – nic nie powstrzyma kolosa. To prawdziwa rozrywka dla każdego fana motoryzacji, po takiej atrakcji jazda zwykłym samochodem będzie wydawała się dziecinną zabawą.

 

Lot w tunelu aerodynamicznym – Poznań

 

Swobodne balansowanie w specjalnie przygotowanej przestrzeni to niecodzienna atrakcja, która umożliwia przeżycie podobnych wrażeń, co podczas skoku ze spadochronem. Pod czujnym okiem instruktora, ubrani w kombinezon, ochraniacze na łokcie i kolana, kask oraz rękawiczki, można poczuć stan nieważkości, podobnie jak skok ze spadochronem z wysokości 4 tysięcy metrów. Lot w tunelu aerodynamicznym dostarcza podobnych emocji, które towarzyszą skoczkom spadochronowym podczas 50 – sekundowego swobodnego spadania ze spadochronem, jednak jest o wiele bezpieczniejszą formą rozrywki. Szczególnie, że skorzystać z tej atrakcji mogą nie tylko dorośli, ale również dzieci.

 

Lot balonem – Lublin

 

Okolice Lublina to jedna z najlepszych lokalizacji na widokowy lot balonem. Malownicze panoramy Nałęczowa, Janowca i Kazimierza Dolnego możemy podziwiać z gondoli balonu. W ciągu jednego dnia możliwe do zrealizowania są jedynie dwa loty, gdyż balonem można latać tuż po świcie oraz późnym popołudniem, 1,5 h przed zachodem słońca. Aby bezpiecznie wykonać lot pogoda musi być stabilna, a powietrze bardzo spokojne. Wystarczy godzinny przelot balonem, a można zasmakować baloniarstwa bez potrzeby wydawania ogromnej kwoty pieniędzy.

 

Ekstremalne strzelanie z broni historycznej – Wrocław

 

Ekstremalne strzelanie z broni historycznej to wyjątkowe doświadczenie. Na strzelnicy przygotowanych jest kilka modeli broni, uznanej jako obiekty historyczne. Można zatem powiedzieć, że to okazja do zetknięcia się z historią i możliwość poznania jej w praktyce! Spotkanie to jednak z pewnością jest o wiele ciekawsze i bardziej emocjonujące niż wizyta w muzeum. Podczas ekstremalnego strzelania z broni historycznej można zobaczyć unikalne rodzaje broni, które w dzisiejszym świecie strzeleckim są już legendą m.in. karabin Lee – Enfield, podstawowa broń żołnierzy brytyjskich z lat 1895 – 1955. Do dyspozycji strzelca oddane są także amerykańskie konstrukcje: karabin samopowtarzalny M1 Grand o kalibrze 7,62 mm i karabinek M1 Carbine, którego prototyp powstał już w roku 1941. Znajdzie się także przedstawiciel broni z bliskiego zachodu – niemiecki, jednostrzałowy karabin Mauser. Reprezentantem broni radzieckiej będzie karabin Mosin, skonstruowany pod koniec XIX wieku.

 

Lot widokowy nad Tatrami – Nowy Targ

 

Lot widokowy nad Tatrami to niezwykłe doświadczenie, które pozwala podziwiać perspektywę gór z lotu ptaka. Jeśli chodzenie po górach nie wystarczy można nacieszyć się w nowy sposób zachwycającymi obrazami. Jak okiem sięgnąć z góry ciągną się zielone lasy poprzecinane wstęgami pól i rzek. Jedne z najpiękniejszych rejonów Polski czekają na ponowne odkrycie. Wiatr, górskie powietrze, ciepłe promienie słońca, niespotykany krajobraz, można poczuć prawdziwe emocje i zachwycającą moc jaką natura kryje między szczytami Tatr.

 

Polska ma do zaoferowania wiele atrakcji dla łowców chwil, którzy poszukują niekonwencjonalnych form rozrywki.

 

Ekstremalne i kreatywne atrakcje zlokalizowane na terenie naszego kraju cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków, którzy chętnie z nich korzystają, aby dodać smaczku weekendowym i wakacyjnym wyjazdom. Na urlopie, kiedy chcemy odpocząć od pracy, mogą dostarczyć nam niesamowitych emocji i sprawić, że wakacje zapamiętamy na długo. W Polsce z roku na rok przybywa miejsc, gdzie możemy spróbować różnych sportów ekstremalnych i oryginalnie spędzić czas – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.