Na rynku pojawiają się nowe modele cyfrowych ramek

W dobie aparatów cyfrowych coraz rzadziej wywołujemy zdjęcia z wakacji czy rodzinnych uroczystości. Fotografie zazwyczaj oglądamy tylko raz po czym chowany je w folderach naszych komputerów. Rozwiązaniem są ramki cyfrowe, które spełniają rolę podręcznych albumów – to też świetny prezent dla naszych najbliższych.

 

Elektronika użytkowa zaczyna powoli wypierać tradycyjne nośniki informacji. Tak jak książki odchodzą w niepamięć za sprawą czytników e-booków, tak ramki cyfrowe już teraz przejmują role tradycyjnych albumów na zdjęcia. W dzisiejszych czasach jedynie niewielki procent osób regularnie wywołuje zdjęcia zrobione za pomocą aparatu cyfrowego. Zazwyczaj fotografie z wakacji oglądamy zaraz po przyjeździe, po czym składujemy je w komputerowych folderach. Podobnie jest ze zdjęciami z  uroczystości rodzinnych.

Ramki cyfrowe dają wiele możliwości prezentacji zdjęć. Możemy wybrać nasze ulubione fotografie, ustalić sposób pokazu slajdów, czy wybrać losowe ich odtwarzanie. Taka ramka świetnie sprawdzi się w salonie, czy na służbowym biurku gdzie zdjęcia naszych pociech możemy oglądać nawet w pracy. Niewątpliwą przewagą ramek cyfrowych nad albumami tradycyjnymi jest dużo większa ilość zdjęć jakie możemy do takiego albumu “włożyć”. Przy dużej pojemności urządzenia lub zastosowaniu karty SD możemy wgrać kilkaset lub nawet kilka tysięcy zdjęć.

Ramki cyfrowe obecne są na naszym rynku już jakiś czas natomiast od niedawna producenci oferują je w coraz niższych cenach. Swoją ofertę produktów o cyfrowe albumy powiększyła również marka Lark  – do portfolio firmy dołączyły modele Memory 2.0, 3.0 i 4.0HD dostępne w cenach już od 129 zł.

Do tej pory obecne na polskim rynku ramki cyfrowe były stosunkowo drogie, natomiast nieco  tańsze modele odbiegały wyglądem od oczekiwań Klientów. W ramkach Lark Memory postanowiliśmy połączyć najwyższej jakości materiały z jakich urządzenie jest wykonane z przystępną ceną. Chcieliśmy aby nasze produkty były nie tylko funkcjonalnym gadżetem ale również ozdobą, którą możemy postawić w salonie. W związku z okresem świątecznym, który zbliża się wielkimi krokami ramki Memory mogą być świetnym pomysłem na rodzinny prezent, a także sposobem na zatrzymanie wakacyjnych wspomnień.” – mówi Mateusz Gac, Prezes Lark Europe

Różne modele cyfrowych ramek dostosowane są do innych potrzeb i oczekiwań Klientów – każdy może wybrać urządzenie , które odpowiada mu pod względem designu, wielkości pamięci oraz ceny. W przypadku Lark Memory to wysokiej jakości 6-calowe kolorowe wyświetlacze o rozdzielczości nawet do 800 x 1280 pikseli. W każdym urządzeniu mamy możliwość wgrania zdjęć do albumu za pomocą kart SD, o pojemności do 32GB. Ramka posiada różne efekty wyświetlania zdjęć za pomocą pokazu slajdów z ciekawymi funkcjami przejścia, obracania i przybliżania obrazów. Ramki oprócz funkcji cyfrowego albumu mogą pełnić również rolę zegara, budzika, czy  e-kalendarza. Dzięki czujnikowi reagującemu na światło urządzenie automatycznie dostosowuje jasność ekranu w celu oszczędzania energii. Wiele modeli posiada tryb nocny – automatyczne przejście w tryb z minimalną jasnością ekranu oraz wyświetlaniem daty i godziny.

Cyfrowe albumy cieszą się coraz większą popularnością, w związku z tym na rynku pojawia się wiele ramek o różnorodnym designie i w przystępnych cenach. Szczególnie w okresie świątecznym producenci wypuszczają nowe modele w specjalnych promocjach. Ramka cyfrowa może być również świetnym pomysłem na prezentem pod choinkę np. dla naszych rodziców czy dziadków .