Jesienna aura za oknem i zbliżająca się nieuchronnie zima sprawiają, że dużo trudniej dbać o siebie w tym okresie. Brak siły i niechęć do wychodzenia z domu, zastępowana najczęściej leniwym leżeniem na kanapie to nic innego, jak jesienne przesilenie. Jednym ze sposobów na pokonanie chwilowej apatii może być wypad za miasto. Dziewicza przyroda, szerokie spectrum atrakcji i tradycyjna kuchnia czekają w gościnnym Dworze Droblin na Lubelszczyźnie.

Dwór Droblin zlokalizowany jest w jednym z najczystszym regionów Polski – województwie lubelskim, w niewielkiej miejscowości Droblin koło Leśnej Podlaskiej. Kompleks dworski został odrestaurowany z myślą o osobach pragnących wypocząć w pięknym miejscu i zrelaksować się w otoczeniu skarbów polskiej przyrody. Różnorodność oferowanych atrakcji pozwala cieszyć się wschodnią atmosferą i bliskością natury, a dogodny dojazd, także z dużych miast, takich jak: Warszawa, Białystok i Lublin, umożliwia nawet krótkoterminowy pobyt.

 

Infrastruktura obiektu, niezależnie od pory roku, umożliwia aktywne i ciekawe spędzanie czasu na wiele sposobów. Jesienna oferta Dworu Droblin to bogactwo możliwości wypoczynku dla poszukiwaczy ciekawych miejsc i przeżyć. Do dyspozycji gości oddano nowoczesny kompleks stajenny z profesjonalnym zapleczem jeździeckim. Wykwalifikowana kadra poprowadzi lekcje jazdy konnej od podstaw, a tym, którzy pierwsze kroki mają już za sobą, pomoże w doskonalenia umiejętności. Oprócz  padoku trawiastego i dwóch padoków odkrytych, kompleks dysponuje także krytą ujeżdżalnią z przeszkodami, która pozwala na naukę jazdy konnej niezależnie od warunków atmosferycznych. To szczególnie istotne zwłaszcza jesienią, kiedy pogoda płata figle, a kontakt z koniem, poddanie się jego łagodnym, kołyszącym ruchom sprzyja relaksowi i odprężeniu. Dwór Droblin posiada także bryczki i wóz drabiniasty służące do organizacji przejażdżek po najbliższej okolicy. Miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą skorzystać z quadów. Z kolei profesjonalny sprzęt do strzelania pozwala na organizację zawodów na specjalnie przygotowanej strzelnicy.

Kompleks położony jest w otoczeniu lasów, na rozległych terenach zieleni, które pozwalają na swobodny wypoczynek w otoczeniu dynamicznie zmieniającej się przyrody. Bliskość natury, ciekawa okolica, a także liczne szlaki turystyczne okalające kompleks, umożliwiają organizację wycieczek konnych, pieszych i rowerowych. Udostępniona dla Gości wypożyczalnia rowerów i kijków do nordic walkingu pozwala na odwiedzenie tego miejsca bez konieczności zabierania swojego sprzętu. Położona nieopodal Dolina Bugu stwarza idealne warunki do organizacji emocjonujących spływów kajakowych pod okiem profesjonalistów. Przy tej okazji można także obserwować unikalne gatunki ptaków i zwierząt. Dwór Droblin, jako jedyny w tym regionie, posiada trzy stawy położone na czystych źródłach. W okresie jesienno-zimowym można przetestować tu swoje umiejętności wędkarskie lub popływać łódką.

Dla mniej aktywnych osób, które potrzebują relaksu w kameralnej atmosferze, z dala od zgiełku miasta przygotowana została dworska biblioteczka, wygodne leżaki i ciepłe pledy. Taka forma relaksu, z lampką wina lub filiżanką aromatycznej herbaty, pozwoli złapać oddech i naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami.

Ukoronowaniem wypoczynku będzie także pobyt w dworskich pokojach. Do dyspozycji gości oddano komfortowe, klimatyzowane apartamenty utrzymane w klasycznym stylu. Kameralna restauracja znajdująca się w Dworze Droblin serwuje dania tradycyjnej kuchni polskiej. Każde z nich, starannie przemyślane przez szefa kuchni, oparte jest o składniki pochodzące od lokalnych dostawców, co na pewno ucieszy miłośników zbilansowanej diety i naturalnych produktów spożywczych.  

 

W celu rezerwacji pobytu prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

+48 (83) 345 06 23 lub adresem e-mail: recepcja@dworlubelskie.com