W naszym najnowszym, wiosenno-letnim, aż 244-stronicowym wydaniu magazynu All Inclusive w dziale EuroPodróże JUSTYNA BURZYNSKI (BERLINSKO) zachęca nas do wyprawy do pełnych atrakcji i niespodzianek Berlina i Brandenburgii. Poniżej publikujemy początek jej obszernego artykułu.

Zapraszamy serdecznie do lektury! JUSTYNA BURZYNSKI pisze, że Berlin i Brandenburgię zazwyczaj postrzegamy jako cele krótkich, jednodniowych lub co najwyżej weekendowych, wypadów, zwłaszcza gdy mieszkamy w zachodnich regionach naszego kraju. Z całą pewnością jednak warto poświęcić im więcej uwagi, gdyż oferują turystom naprawdę wiele wyjątkowych atrakcji. Bardzo szybko może okazać się, że nawet dwutygodniowy urlop jest za krótki, aby wszystko zobaczyć, poznać czy… posmakować.

<< Berlin to kosmopolityczna metropolia z bogatą ofertą kulturalno-turystyczną. Miasto naznaczone jest burzliwą historią, której ślady możemy odnaleźć po dziś dzień. Stare miesza się tu z nowoczesnym w niezwykłej formie, czyniąc Berlin jedną z ciekawszych stolic europejskich. To samo tyczy się zresztą całej gościnnej i pełnej różnorodnych atrakcji Brandenburgii. >>

Ze względu na niewielką odległość od Polski Berlin jest idealnym celem weekendowych wyjazdów. Warto jednak zatrzymać się tutaj nieco dłużej i rozciągnąć plan zwiedzania także na otaczającą stolicę Niemiec Brandenburgię. Ten wyjątkowo malowniczy kraj związkowy, usytuowany pomiędzy rzekami Łabą, Sprewą, Hawelą i Odrą, wciąż pozostaje dla wielu nieodkryty. Czas to zmienić! Bogactwo natury tego regionu gwarantuje moc wrażeń miłośnikom turystyki rowerowej, wodnej czy pieszej. Rozbudowana baza noclegowo-gastronomiczna czyni z Brandenburgii doskonały cel wycieczek rodzinnych lub w gronie znajomych.

To jeden z trzech niemieckich landów (obok Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Saksonii) graniczących z Polską. Po obu stronach Odry dużą uwagę przywiązuje się do wspólnych projektów turystycznych i ich promocji, rozwoju połączeń komunikacyjnych i wymiany doświadczeń. Dzięki temu w brandenburskich miastach i gminach nierzadko natkniemy się na polskojęzyczne tablice informacyjne, foldery, mapy czy nawet audioprzewodniki.

Za miłą i owocną współpracę przy powstaniu tego materiału dziękujemy również: Martin FennemannRegina Zibell, TMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH, Klara Piwnicka-Hensche, Deutsch-Polnischer Kulturverein Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Kulturalne „blickWechsel“ e.V., Marek Malinowski, ZwiedzajBerlin, Przewodnicy bez Granic, Maciej Rynkowski, BERLIVERY mice & travel GmbH. Warto też wspomnieć, że wystarczy zeskanować kod QR ze str. 149 naszego magazynu, aby odebrać BONUS – 1 godz. oprowadzania po Berlinie lub Poczdamie GRATIS z przewodnikiem miejskim Markiem Malinowskim, ZwiedzajBerlin. Cały tekst można przeczytać na str. 136–149 najnowszego, wiosenno-letniego numeru magazynu All Inclusive, który dostępny jest pod tym linkiem: https://www.all-inclusive.com.pl/najnowszy-numer/