W naszym najnowszym, wiosenno-letnim wydaniu magazynu All Inclusive w dziale Dalekie Podróże Tomasz Bomba, mieszkający na stałe w Argentynie i znający ją niczym własną kieszeń, zaprasza nas na wspaniałą argentyńską przygodę. Poniżej publikujemy początek jego obszernego artykułu. Dziękujemy również Tomkowi Bombie, Pawłowi Bogumiłowi Hammerowi (www.rimac.com.pl) i Dobre Ziele – krąg Yerba Mate za miłą, owocną i profesjonalną współpracę przy powstaniu tego tekstu o Argentynie. Cały artykuł można przeczytać na str. 62–71 najnowszego, wiosenno-letniego numeru magazynu All Inclusive, który dostępny jest pod tym linkiem: https://www.all-inclusive.com.pl/najnowszy-numer/

Pamiętajcie też, że Dobre Ziele – krąg Yerba Mate specjalnie dla Czytelników magazynu All Inclusive przygotowało 7% rabatu w sklepie DobreZiele.pl z kodem ALL21.

Zapraszamy serdecznie do lektury! Dziś, w czasach koronawirusa, cała Argentyna żyje w zawieszeniu. Walka z wirusem trwa i na tle innych krajów Ameryki Południowej Argentyna radzi sobie nieźle (ciężko jednak przewidzieć dalszy rozwój sytuacji, gdyż tak jak wszędzie pandemia jest zjawiskiem trudno przewidywalnym). Długi i bardzo kontrowersyjny lockdown, trwający od połowy marca do października 2020 r., miał oczywiście swoje konsekwencje. Zamknięte zostały m.in. bary, restauracje, kina, nocne kluby i zakazano organizacji milong, a intensywność spotkań towarzyskich i rodzinnych znacznie zmalała. Na szczęście jednak od października kraj wraca powoli do normalnego funkcjonowania. Argentyńskie władze starają się pogodzić prawa ekonomii z wymogami walki z pandemią. Na ulicach, w barach i kawiarniach znowu rozbrzmiewa gwar ludzi (godziny otwarcia zależą od zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej), a turystyka krajowa miała bardzo dobry sezon letni (chociaż maski w dalszym ciągu są obowiązkowe i wszędzie przestrzega się nakazu ich noszenia). Optymizm wzbudza jednak widoczna u Argentyńczyków umiejętność szybkiej adaptacji do zmiennych warunków i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W tym jesteśmy sobie naprawdę bardzo bliscy. Mamy nadzieję, że w związku z postępem szczepień sytuacja będzie zmierzać w dobrym kierunku. Zatem do zobaczenia wkrótce w boskiej i bombowej Argentynie!

« Poznaj świat pełen pasji i zaskakujących widoków, surowych krajobrazów i malowniczych oceanicznych wybrzeży. Odwiedź miejsca, w których natura wciąż dominuje nad człowiekiem. Udaj się w podróż do wnętrza siebie w otoczeniu dziewiczej przyrody Patagonii. Wyrusz na niezapomniane spotkanie z morskimi ssakami, pięknymi lodowcami i poszarpanymi szczytami Andów. Odkryj z nami Esteros del Iberá, czyli rozległe mokradła w prowincji Corrientes oraz wypij wyśmienitego malbeca w Mendozie. Na koniec daj się ponieść gorącemu tangu w Buenos Aires. Zapraszamy w pełną niespodzianek podróży do Argentyny. »

Ten ponad 45-milionowy kraj w Ameryce Południowej wciąż rozpala wyobraźnię wielu nienasyconych podróżników. Przepiękne krajobrazy, malownicze plaże, wspaniałe zabytki architektury i gościnni mieszkańcy – zalety tego miejsca można wymieniać w nieskończoność. Jednak aby poczuć prawdziwy urok i klimat tego niezwykłego państwa nad południowym Atlantykiem, trzeba po prostu do niego pojechać.

Polaków i Argentyńczyków łączy wiele. Ten południowoamerykański kraj stał się bezpiecznym azylem dla wielu naszych rodaków po wojnach napoleońskich, powstaniach narodowych w XIX w., rewolucji 1905 r. w Królestwie Polskim oraz I i II wojnie światowej. Zarówno mieszkańcy Polski, jak i Argentyny kochają futbol, chociaż ci drudzy ze zdecydowanie większą wzajemnością. To ósme co do wielkości państwo na naszym globie, zajmujące powierzchnię blisko 2,8 mln km², od dziesięcioleci przyciąga turystów z całego świata. Zapraszamy zatem do wspólnej argentyńskiej podróży!