Berlin / Kopenhaga – drugie a&o w Kopenhadze już otwarte

Położony centralnie, w dzielnicy Sydhavn, zaledwie dwa przystanki od głównego dworca kolejowego w Kopenhadze i słynnych Ogrodów Tivoli, nowy obiekt a&o to przestronny kompleks budynków składający się z trzech części. W odnowionym istniejącym budynku do dyspozycji gości jest obecnie 137 pokoi na sześciu piętrach, a także dwie sale konferencyjne i lobby. Dodatkowe 81 pokoi ma powstać w drugiej, zupełnie nowej części budynku na początku 2021 r. Stare i nowe budynki są połączone obszernym atrium, które również ma zostać ukończone w przyszłym roku.

Kopenhaga to dobrze prosperująca lokalizacja. Cieszymy się, że teraz jesteśmy reprezentowani w tym mieście przez kolejny obiekt” – mówi dyrektor generalny Oliver Winter. „Jesteśmy optymistami i spodziewamy się około 70 000 noclegów w pierwszym roku działalności”.

Berlińska grupa budżetowa funkcjonuje w stolicy Danii już od 2017 roku- pierwszy hostel ze 168 pokojami znajduje się w tętniącej życiem dzielnicy studenckiej Nørrebro. Pomimo koronawirusa obiekt odnotował średnie obłożenie na poziomie ponad 65% w sierpniu i ponad 55% we wrześniu.

Elewacja o powierzchni 4200 metrów kwadratowych w całości pokryta płytą łupkową

Starsza i nowa zabudowa kopenhaskiego a&o została ujednolicona. Całą elewację o powierzchni około 4200 metrów kwadratowych pokryto łupkiem, tym samym nadając budynkowi nowy wygląd i zwiększając jego efektywność energetyczną. Dodatkowo w budynku znajdują się dwie duże sale konferencyjne o powierzchni 50 metrów kwadratowych każda oraz 35 zewnętrznych miejsc parkingowych.

Starsze i nowe budynki są połączone przez atrium, które po otwarciu w przyszłym roku ma pełnić funkcję przestrzeni eventowej.

Dodatkową atrakcją architektoniczną jest nowo odrestaurowany „dach jednospadowy”, który podkreśla industrialny styl tego budynku z początku lat 70.

Planowana dalsza rozbudowa

Koronawirus spowolnił nasze tempo wzrostu”, mówi dyrektor ds. Inwestycji Henri Wilmes, „ale plany rozwoju a&o znacząco się nie zmieniły.” Po otwarciu obiektu w Budapeszcie w sierpniu i teraz w Kopenhadze, zabezpieczone zostały dodatkowe lokalizacje w Barcelonie, Florencji i Heidelbergu. Również Hiszpania pozostaje wysoko na liście berlińskiej grupy budżetowej.

Oferty specjalne w nowo otwartym hostelu

Z okazji otwarcia drugiego hostelu w Kopenhadze, a&o oferuje specjalne ceny do 31 grudnia 2020 r. Pokoje można rezerwować na stronie internetowej a&o, a także za pośrednictwem biur podróży.

Aby zarezerwować pobyt w a&o lub uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Hostele a&o

Sieć hosteli a&o została założona w 2000 r. przez Olivera Wintera. Grupa a&o obecnie prowadzi 39 obiektów w 23 miastach i 8 krajach europejskich. W pierwszej połowie 2020 r. planowane są otwarcia nowych obiektów w Kopenhadze i Budapeszcie. Obiekty a&o odwiedzają bardzo zróżnicowane grupy turystów: zarówno rodziny z dziećmi i wycieczki szkolne, jak i podróżni grupowi i solo. W strukturze gości wzrasta także liczba osób podróżujących służbowo oraz seniorów. a&o rośnie w tempie ponad 15% rocznie, będąc tym samym największą grupą hostelową w Europie. W 2019 r. we wszystkich obiektach było łącznie około 28 500 łóżek i udzielono około 5 milionów noclegów. Firma zanotowała obrót na poziomie około 165 milionów euro (2019). Od 2017 r. właścicielem spółki a&o jest amerykański inwestor TPG Real Estate. W 2020 roku a&o świętuje swoje 20 urodziny. Firma nadal prowadzona jest przez jej założycieli.