Od 6 października 2020 r. Maroko ponownie otwiera się na przyjmowanie międzynarodowych gości, niepodlegających formalnościom wizowym, po przedstawieniu jednego z dwóch następujących dokumentów:

  • zaproszenia wystosowanego przez marokańską firmę,
  • potwierdzenia rezerwacji obiektu hotelowego w Maroku.

Mimo utrzymywania zamkniętej przestrzeni powietrznej, przylot do Maroka jest teraz możliwy na pokładzie lotów specjalnych, które już funkcjonują w naszym kraju, obsługiwanych przez marokańskie krajowe państwowe lub zagranicznych operatorów lotniczych, działających w Maroko, które wyraziły zainteresowanie obsługą takich lotów. Szczególne zezwolenia mogą zostać przyznane regularnym, tanim i czarterowym liniom lotniczym na podstawie ich wniosków. 

Informacje w czasie rzeczywistym na temat tych specjalnych lotów oraz ich rezerwacji są dostępne za pośrednictwem GDS.

Od 1 października 2020, pasażerowie wszystkich lotów do Maroka będą musieli okazać negatywny wynik testu PCR sprzed nie więcej niż 72 godzin, podczas gdy wcześniej wymagano takiego sprzed nie więcej niż 48 godzin oraz testu serologicznego. Zmiana ta została wprowadzona na życzenie zagranicznych operatorów turystycznych (touroperatorów i linii lotniczych), by jak najlepiej obsłużyć naszych partnerów turystycznych w Maroko. Dzieci poniżej 11. roku życia zwolnione są z obowiązku testowania. 

Marokańska branża turystyczna ma za sobą bardzo udany sezon letni, głównie za sprawą turystów krajowych, którzy nadal korzystają z atutów swojej okolicy i jej infrastruktury turystycznej. Teraz nadszedł czas na podzielenie się harmonią, kontaktem z miejscowymi i ich wyjątkową gościnnością z zagranicznymi gośćmi. 

Dlatego też zapraszamy wszystkich międzynarodowych operatorów turystycznych do skorzystania z tych nowych możliwości generowania ruchu w Maroku i zaoferowania swoim klientom tego wyjątkowego doświadczenia. Marokańskie Narodowe Biuro Turystyki jest gotowe rozpatrzyć każdą propozycję współpracy z operatorami, dystrybutorami czy producentami samolotów, aby pomóc im jak najszybciej rozwinąć swoją działalność w Maroku.

Ponadto Marokańska Narodowa Organizacja Turystyczna jest gotowa do podjęcia interwencji w celu ewentualnego ułatwienia wszelkich kroków i procedur administracyjnych podejmowanych wspólnie z władzami i podmiotami publicznymi w Maroku, aby zagwarantować powrót do kraju w odpowiednich warunkach.