Aplikacja mobilna zapraszająca do lasu

Puszcza Knyszyńska, czyli:

Bądź na bieżąco z tym co w puszczy piszczy!

Aplikacja „Puszcza Knyszyńska” to oficjalny przewodnik mobilny oprowadzający po jednym z najpiękniejszych zakątków Podlasia. Projekt obejmuje nadleśnictwa Krynki, Czarna Białostocka, Dojlidy oraz Supraśl (złączone w Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Knyszyńska”),  pełne niepowtarzalnych okazów lokalnej flory i fauny.

 

Aplikacja to także swoiste zaproszenie na spacer – opowiada Krzysztof Sobolewski z Nadleśnictwa Krynki.  – Znajdują się w niej najciekawsze trasy w terenie, najciekawsze miejsca na szlakach, aktualne informacje o życiu lasu. Wszystkie informacje zostały opracowane przez lokalnych leśników – dodaje.

Aplikację na zlecenie Nadleśnictwa Krynki wyprodukowała firma Amistad w oparciu o autorską technologię Treespot.pl.

Intuicyjny interfejs aplikacji pozwala szybko znaleźć interesujące nas informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik znajdzie najciekawsze obiekty podzielone na kilka użytecznych w terenie kategorii oraz trasy piesze i rowerowe w swoim pobliżu.

Mapa w aplikacji dokładnie prezentuje tereny leśne oraz znajdujące się na nich ścieżki, a planner pozwoli ułożyć każą wycieczkę zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami użytkowników.

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap i GPS, działa w trybie offline jak i online. Online do pobierania map do schowka i aktualizowania treści. Offline – do korzystania z pobranych map i naszych propozycji na terenach leśnych gdzie nierzadko zasięg telefonii komórkowej jest ograniczony.

Nowoczesny przewodnik leśny w języku polskim (wkrótce także w jęz. angielskim i niemieckim) na urządzenia z systemem Android można pobrać w sklepie Google Play całkowicie za darmo, jak również ze stron domowych nadleśnictw go tworzących.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.puszczaknyszynska

kod QR przekierowujący na aplikację na Google Play

Informacje zawarte w aplikacji można znaleźć także w serwisie http://puszczaknyszynska.treespot.pl/

 

Bądź na bieżąco z tym co w puszczy piszczy.

Pobieraj co pewien czas aktualizację żeby wiedzieć co się wydarzyło w Puszczy i jakiego wydarzenia nie można przegapić.

Skaner kodów QR

Po zeskanowaniu dowiesz się więcej o miejscu w którym właśnie jesteś.

Tags: [Puszcza Knyszyńska, Supraśl, Czarna Białostocka, Lasy Państwowe, Dojlidy, Krynki, nadleśnictwo, przewodnik, las, Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Knyszyńska”]