Przewodnik mobilny po Szklarskiej Porębie zwyciężył w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards 2013 i otrzymał statuetkę w kategorii „Miasto z najlepszą stroną lub aplikacją mobilną”. Szklarska Poręba wyprzedziła w konkursie trzy duże miasta także nominowane do nagrody – Kraków, Gdynię i Wrocław. Aplikacja powstała z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Szklarskiej Porębie i została wykonana przez firmę Amistad na bazie autorskiej technologii Treespot.

Mobile Trends Awards to prestiżowe nagrody dla branży technologii mobilnych przyznane już po raz trzeci za najlepsze realizacje z minionego roku. Jest to wyróżnienie za innowacyjne pomysły oraz podążanie za światowymi trendami na rodzimym rynku mobile.

Przewodnik mobilny Szklarska Poręba skierowany jest do miłośników turystyki aktywnej –  rowerowej, pieszej i narciarskiej. Aplikacja na urządzenia z systemem iOs i Android, prowadzi po najciekawszych szlakach wokół Szklarskiej Poręby i gmin sąsiednich, podzielonych na poszczególne kategorie – rowerem, pieszo, na nartach, samochodem. Aplikacja zawiera listę atrakcji Szklarskiej Poręby, Harrachova i okolic. Do każdego z miejsc dołączony jest jego opis, zdjęcia oraz dokładna lokalizacja. Ważną funkcją jest synchronizacja ze stroną internetową Szklarskiej Poręby, z której mogą być pobierane istotne informacje, np. komunikaty meteorologiczne. Poza polską wersją językową, aplikacja posiada także wersję czeską, angielską i niemiecką.

Aplikacja działa w trybie online i offline, posiada możliwość wcześniejszego pobrania danych. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS użytkownik może poruszać po danym szlaku lub znaleźć drogę do konkretnego miejsca – aplikacja wyznacza trasę do celu z bieżącej lokalizacji. Wbudowany kalendarz pozwala na dodawanie do planera interesujących wydarzeń. Aplikacja posiada także opcję oznaczania miejsc lub tras jako ulubionych. Dodatkowym udogodnieniem jest skaner kodów QR, dzięki któremu w szybkim tempie można przenieść się na dowolną stronę www lub zasięgnąć dodatkowych informacji o danym obiekcie.

 

Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach:

GooglePlay:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.szklarskaporeba

Apple App Store:

https://itunes.apple.com/us/app/szklarska-poreba/id736043018?l=pl&ls=1&mt=8

 

Więcej o wynikach Mobile Trends Awards 2013 można poczytać tutaj: www.mobiletrends.pl/najlepsze-projekty-mobilne-2013-znamy-zwyciezcow-mobile-trends-awards.