Zapraszamy na szczyt gospodarczy Europe-Africa Business Summit przedsiębiorców, którzy planują w szybkim tempie rozwijać swoje firmy, nie boją się wyzwań i mają ambicję stać się dużą firmą w Afryce.

Wydarzenie, na które Państwa zapraszamy, dostarczy narzędzi do rozpoczęcia inwestycji.

Na Szczyt został zaproszony Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, a wśród prelegentów znajdzie się między innymi: dr Jan Kulczyk – właściciel międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments, Horst Köhler – Prezydent Republiki Federalnej Niemiec w latach 2004-2010 oraz Dyrektor International Monetary Fund w latach 2000-2004, Dariusz Kacprzyk – Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Drugiego dnia Szczytu zostanie przedstawiona inicjatywa Business Booths, czyli punktów kontaktowych w wybranych miastach Afryki, gdzie inwestorzy z Europy otrzymają wsparcie w prowadzeniu biznesu. Inicjatywa ta jest prowadzona w ramach utworzonej w marcu Rady Inwestorów w Afryce. Drugiego dnia Szczytu przedstawione zostaną również propozycje konkretnych projektów biznesowych, do których biznesmeni i administracje państw afrykańskich poszukują partnerów z Europy.

Głównym zadaniem i misją Szczytu jest przeprowadzenie przedsiębiorcy przez cały proces budowania działalności gospodarczej w Afryce, zaczynając od analizy otoczenia biznesowego, przedstawienia ofert preferencyjnych warunków obsługi biurowej, porad prawnych, możliwości nawiązania relacji biznesowych po wskazanie partnerów biznesowych.

Na Summit Africa 2015 zostaną przedstawione:

    case studies na temat zakładania firm na kontynencie afrykańskim,

    metody finansowania współpracy z partnerami z Afryki,

    oferty udziału w projektach publiczno-prywatnych,

    wiedza na temat zabezpieczania się przed nieuczciwymi praktykami,

    oferty na preferencyjnych warunkach obsługi biurowej i networkingu w Afryce ze strony podmiotów o wysokiej reputacji,

    możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami z Afryki i Europy.

 

IESE Business School

IESE Business School została założona w roku 1958 jako uczelnia podyplomowa przy Uniwersytecie w Nawarze. Od początku swojego istnienia IESE znajduje się w ścisłej czołówce instytucji edukacji menedżerskiej. Pomaga rozwijać się liderom biznesu i inspiruje ich do wywierania głębokiego, pozytywnego i trwałego wpływu na ludzi, firmy i społeczeństwo, na rzecz których działają.

IESE utrzymuje bardzo ścisłe i strategiczne relacje z Harvardem, jak również z innymi wiodącymi amerykańskimi szkołami biznesu, w tym między innymi z Uniwersytetem Stanforda, MIT Sloan School of Management, Wharton Business School i Kellogg School of Management.

Obecność IESE w Afryce jest zauważalna od ponad 50 lat,  między innymi za sprawą Africa Initiative, nowego projektu, którego celem jest zebranie pod jednym szyldem wszystkich działań związanych z Afryką prowadzonych przez szkoły biznesu. Absolwentami programów IESE są tysiące menedżerów wyższego szczebla oraz urzędników administracji pracujących w Afryce.

IESE Business School regularnie zajmuje najwyższe pozycje w rankingach najlepszych szkół biznesu na świecie ogłaszanych przez najbardziej opiniotwórcze podmioty medialne.

# 2 na świecie
za program Executive Education
Financial Times, 2014 r.
# 5 na świecie
za program Global Executive MBA
The Economist, 2013 r.
# 1 na świecie
za program Executive Education
Financial Times, 2012 r.
# 1 w Europie
za program Full Time MBA
The Economist, 2013 r.