Wyniki sondy
ak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis PrezentMarzeń.com coraz częściej zamiast materialnych upominków, podarowujemy bliskiej osobie w prezencie emocje.

Możliwość spełnienia marzeń naszej ukochanej lub ukochanego oraz chęć wyjątkowego spędzenia Dnia Zakochanych sprawia, iż chętnie sięgamy po niespodzianki w formie przeżyć.

Pomysłodawczyniami oryginalnych i niezapomnianych podarunków są głównie kobiety (62%) jak wynika z sondy. Chcą one podarować swojemu partnerowi ekstremalne doznania w powietrzu, na przykład: lot paralotnią lub motolotnią czy skok ze spadochronem. Równie chętnie decydują się zafundować ukochanemu niezapomniane przeżycia za kierownicą jak: przejażdżkę Ferrari, Porsche, jazdę off road czy szkolenie z dritingu. Panie jak potwierdzają rezultaty zrealizowanego badania są odważniejsze w wyborze walentynkowych prezentów dla swoich partnerów. Chcą im podarować niezapomnianą przygodę, dlatego przy decyzji o zakupie prezentu stawiają na element zaskoczenia i oryginalność. Ile bowiem mężczyzn spodziewa się otrzymać od swoich kobiet w Dniu Zakochanych możliwość przejażdżki Ferrari czy lot szybowcem?

W przypadku mężczyzn (38%), realizujących podarunki z myślą o kobietach wybierane są te bardziej nastawione na magię chwili oraz przyjemności dla ciała. Oprócz romantycznej kolacji we dwoje, która jest dobrym, ale przewidywalnym i dość standardowym prezentem dla ukochanej, panowie mogą skorzystać również z ciekawych pomysłów proponowanych między innymi przez serwis PrezentMarzeń.com. Są wśród nich: buduarowa sesja zdjęciowa, dzień ze stylistką, nauka makijażu, weekendowy kurs fotografii czy lekcja wybranego tańca. Popularną również kategorią upominków dla kobiet jest relaks i uroda, czyli masaże i zabiegi pielęgnacyjne. Na przykład: czekoladowy pakiet, aromaterapeutyczny masaż czy manicure SPA. Propozycji są setki, a z pomocą zagubionym w terminologii panom mogą pomóc doradcy prezentowi, którzy dyżurują online w internetowych serwisach specjalizujących się w upominkach w formie przeżyć.

Święto zakochanych to przede wszystkim dzień, który chcemy spędzić miło z partnerką lub partnerem celebrując swoje uczucia. Możemy więc zaplanować wspaniałą atrakcję dla dwojga, która zostanie na długo w pamięci. Wśród ciekawych pomysłów znajdziemy na przykład lot widokowym balonem lub Awionetką dla dwojga. Możemy również wybrać podziwianie z samolotu panoramy Tatr – jeśli preferujemy górskie pejzaże czy lot widokowy nad miastem – jeśli chcemy zobaczyć je z lotu ptaka. Oryginalną propozycją jest również profesjonalna sesja zdjęciowa, która dostarczy pozytywnych emocji i uwieczni spojrzenie oraz uśmiech zakochanych. Dla par ceniących ruch i aktywność niestandardową pomysłem na spędzenie Walentynek może okazać się: lekcja tańca dla dwojga – zmysłowej salsy lub ognistego tanga. Alternatywą są propozycje związane z odrobiną odpoczynku i relaksem podczas romantycznego masażu dla dwojga, dziennego pakietu SPA dla zakochanych czy seansu w grocie solnej.

Wśród najbardziej popularnych prezentów w formie przeżyć, według danych serwisu pierwsze miejsce zajmują te dostarczające niezapomnianych, ekstremalnych emocji (kategoria: za kierownicą, w powietrzu) które wybrało 35% ankietowanych. Drugie miejsce (21%) tworzą prezenty sportowe. A trzecie miejsce (18%) zajmują prezenty kreatywne, czyli np. kurs fotografii, tańca czy profesjonalne sesje zdjęciowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się również prezenty z kategorii: relaks i uroda (11%). Chętnie wybierane są także te związane z kulinariami (9%) jak np. degustacja wina, romantyczna kolacja czy kurs sushi.

Wyniki sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzeń.com pokazują, iż coraz częściej nie chcemy poddawać się rutynie wybierając prezent dla bliskiej osoby. Przekonujemy się do upominków w formie przeżyć jak potwierdza 39% respondentów. Ponad 27% z nich deklaruje, że to ciągle nowość, ale z roku na rok chętnych na podarowanie emocji w prezencie przybywa. Walentynki mimo, iż niektórzy sceptycznie podchodzą do tego święta są okazją dla zakochanych, aby pięknie i niepowtarzalnie spędzić czas.

* Sonda została zrealizowana przez serwis PrezentMarzeń.com na próbie ponad 1000 Polaków w formie ankiet online, telefonicznych oraz ankiet w wybranych galeriach handlowych.