10 grudnia na rynku pojawiła się najnowsza książka dr Agnieszki Aysen Kaim. To niezwykła opowieść o przekraczaniu granic skierowana do dzieci oraz młodzieży. Utwór został objęty patronatem Ambasady Turcji w Polsce.


Tematyka lektury

Bahar przychodzi na świat w Stambule, mieście rozpiętym między dwoma kontynentami – Europą i Azją. Jej życie jest drogą, ale też mostem łączącym Turcję, rządzoną przez sułtana, oraz Polskę z władzą królewską. Autorka umiejętnie układa mozaikę z baśniowych motywów literackich i źródeł historycznych. To utwór o przekraczaniu granic, zarówno geograficznych, jak i społecznych, a przede wszystkim o podążaniu drogą własnych talentów i marzeń.

O autorce 

Agnieszka Ayşen Kaim: urodzona w Polsce, z matki Turczynki i ojca Polaka, wychowana w Polsce, sięgająca do swych tureckich korzeni w pracy zawodowej i artystycznej.Tłumaczka języka tureckiego, wykładowczyni akademicka w stopniu doktora (turkologii). Na co dzień mama i opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej oralnie. Animatorka imprez kulturalnych, poświęconych Turcji i Bliskiemu Wschodowi. Publikuje na temat tureckiej literatury, teatru i filmu. Sztukę opowiadania praktykuje od 14 lat, ale po raz pierwszy swoją bajkę spisała dla czytelników wydawnictwa Poławiacze Pereł, z pomocą swojej 7-letniej córeczki Barbary Bahar.