DWIE GWIAZDKI NAJTAŃSZE WE WROCŁAWIU

Czerwiec to w polskich hotelach spadek średniej ceny za dobę o około 3%. Najbardziej, bo o ponad 10% staniały noclegi w hotelach 2*, gdzie średnio w czerwcu trzeba było zapłacić 156 zł. Najtańsze noclegi obiektach w tej kategorii w największych miastach można znaleźć we Wrocławiu.

Ceny hoteli kategorii 2* w wybranych polskich miastach:

MIASTO

ŚREDNIA CENA 2*

Kraków

129 zł

Łódź

165 zł

Poznań

152 zł

Wrocław

128 zł

Warszawa

185 zł

Gdzie śpimy?

Największy wzrost zainteresowania wśród podróżujących służbowo w czerwcu odnotowały pensjonaty i domy wypoczynkowe, w których dokonano o 2,5% rezerwacji więcej. Od kilku miesięcy liderem wyborów pozostają natomiast hotele 3* i tak też było w czerwcu, kiedy co druga rezerwacja dotyczyła właśnie tej kategorii. Nadal także jako cel podróży służbowych, najpopularniejsze jest województwo mazowieckie.
W czasie czerwcowych prywatnych wyjazdów również najchętniej kupowane były noclegi w pensjonatach, które zarezerwowało ponad 20% podróżujących. Wzrosło też zainteresowanie ofertą hoteli 4*, w których zatrzymało się 19% podróżnych.

Kiedy rezerwujemy?

Z największym – bo aż z 17-dniowym – wyprzedzeniem w trakcie podróży służbowych rezerwowane były w czerwcu hotele 5*, czyli o pięć dni wcześniej niż przed rokiem. Średnio noclegi w na wyjazdy służbowe rezerwowane są z tygodniowym wyprzedzeniem.
Zdecydowanie wcześniej za to dokonujemy rezerwacji pobytów w hotelach podczas prywatnych podróży, gdzie średni okres wyprzedzenia to 20 dni.

 
Ile płacimy?

Średnie ceny za dobę w czerwcu były zauważalnie niższe niż przed rokiem. Dotyczyło to szczególnie tanich, ekonomicznych hoteli, gdzie średnia cena spadła o ponad 10%.
Podróżujący służbowo chcący nocować w popularnych 3* musieli liczyć się z wydatkiem 196 zł, czyli na poziomie roku ubiegłego. W równie popularnych 4* średnia cena spadła o 2% i wyniosła w czerwcu 291 zł.
W popularnych wśród indywidualnych turystów, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych średnia czerwcowa cena to 83 zł, czyli aż 20% mniej niż przed rokiem. Nocleg w hotelu z 4* to wydatek rzędu 226 zł.

 

***

eTravel S.A. (www.etravel.pl) jest spółką dedykowaną w Grupie Netmedia do działania w segmencie turystycznym. Od początku 2012 r. tworzy Grupę eTravel, do której należą następujące spółki: Netmedia Bussines Travel (optymalizacja podróży służbowych), Marco Polo Travel (sprzedaż rejsów wycieczkowych) i StayPoland. Grupa Netmedia od 2006 roku notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.