Według danych Niemieckiego Stowarzyszenia Wegetarian (VEBU) obecnie około 8,7 mln ludzi w Niemczech, a więc co dziesiąty mieszkaniec tego kraju, żywi się zgodnie z zasadami wegetarianizmu lub weganizmu. Pod tym względem Niemcy należą do ścisłej czołówki w Europie. A rynek wciąż rośnie, zwłaszcza ten diety wyłącznie roślinnej. Czego zatem spróbujemy? Crostini z awokado czy może serduszek z ziemniaków i prosa?

 

Berlin już po raz trzeci urządza VeggieWorld, uważane za europejskie za targi wegetariańskie i wegańskie. To wyśmienita okazja do spotkania dla wszystkich – nie tylko wege, ale także zainteresowanych mięsożerców i fleksitarian, którzy mięso konsumują tylko okazjonalnie. W samym środku Berlina, na STACJI przy dawnym dworcu pocztowym (Kreuzberger Postbahnhof), podczas weekendu 11/12 listopada 2017 prawie 100 wystawców zaprezentuje swe kreatywne, epikurejskie możliwości: to prawdziwa gratka zarówno dla konsumentów, jak i producentów wege. W tym samym czasie odbywa się tam także Heldenmarkt Berlin, ciekawe targi produktów zrównoważonych.

 

Berlin uchodzi za wegańską stolicę Europy. Wiele gwiazd sceny kulinarnej, jak kucharz-celebryta Attila Hildmann, przyjeżdża w listopadzie na odczyty i warsztaty na VeggieWorld. Pojawia się też liczne grono małych producentów, którzy prezentują swoje zdolności kulinarne i dzielą się innowacyjnymi przepisami oraz oferują sprzedaż własnych wyrobów. Ale co najważniejsze: wszystkiego można próbować do woli!

Informacje o VeggieWorld w Berlinie

 

Niemiecki: https://veggieworld.de/event/berlin/

Angielski: https://veggieworld.de/en/event/berlin-en/

 

Informacje o VeggieWorld ogólnie

 

Niemiecki: https://veggieworld.de

Angielski: https://veggieworld.de/en/

 

Podróże po Berlinie

 

Niemiecki: https://www.visitberlin.de/de

Angielski: https://www.visitberlin.de/en