Mobile Trends Awards to nagroda dla firm, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Już od 8 lat jest to najbardziej prestiżowe, krajowe wyróżnienie, nazywane również Oscarem branży mobilnej. W tym roku w gronie czterech projektów nominowanych w kategorii „Edukacja i turystyka”, znalazł się innowacyjny projekt mobilny Bieszczadzkiego Parku Narodowego. 

 

O tym czy aplikacja Bieszczady & MRB Karpaty Wschodnie zdobędzie branżowego Oscara przekonamy się na początku marca. Tymczasem do 15 lutego lutego trwa głosowanie Internautów na stronie: http://bit.ly/glosowanie_bieszczady

 

Aplikacja „Bieszczady & MRB Karpaty Wschodnie” zaprasza do poznania magicznych terenów Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie. W mobilnym przewodniku znajdziemy obszerną bazę obiektów z Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Użańskiego Parku Narodowego oraz Parku Narodowego Połoniny. Wędrując przygranicznymi terenami trzech państw poznamy ich historię oraz niezwykłe miejsca – pomniki i rezerwaty przyrody, zabytki, cerkwie i ślady dawnego osadnictwa. Znajdziemy tu także encyklopedię roślin i zwierząt oraz najważniejsze informacje dotyczące obszaru.

 

Innowacyjna funkcja Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości) sprawi, że podczas wycieczki możemy w aplikacji obejrzeć modele 3D nieistniejących już obiektów. Podziwianie bieszczadzkich krajobrazów ułatwią nam panoramy sferyczne z zaznaczonymi szczytami. Dużym ułatwieniem dla turysty poruszającego się po MRB Karpaty Wschodnie jest zbiór tras oraz sieć szlaków, po której możliwa jest nawigacja offline. Przy trasach znajdują się także obiekty warte odwiedzenia. Szlaki w Bieszczadach, bieszczadzkie połoniny, zabytki – to wszystko sprawi, że na pewno nie będziecie się tutaj nudzić, a zastosowane funkcjonalności pozwolą na jeszcze lepsze poznanie piękna bieszczadzkich okolic.

 

Mobilny przewodnik dostępny jest w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i słowackiej. Aplikacja została stworzona we współpracy z firmą Amistad z Krakowa, która w ubiegłych latach była wielokrotnie nominowana i nagradzana w konkursie MTA, m.in. w 2017 roku została zdobywcą nagrody głównej Mobile Trends Awards w kategorii Podróże i Turystyka, dla aplikacji PKL Kasprowy Wierch.

 

Głosowanie: http://bit.ly/glosowanie_bieszczady

 

Aplikację „Bieszczady & MRB Karpaty Wschodnie” można bezpłatnie pobrać pod linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.bieszczadzki_park