CAMERIMAGE WINNERS’ SHOW 2014 
29 – 30 LISTOPADA 

– najlepsze filmy Festiwalu Camerimage
– pokazy przedpremierowe
– pokazy specjalneW dniach 29 – 30 listopada Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami XXII edycji Festiwalu.Gwarantujemy wizualne uniesienia i satysfakcję z obcowania z najciekawszymi filmami z całego świata.

Program Camerimage Winners’ Show

Sobota 29 listopada (sala B)

KONKURS FILMÓW POLSKICH

„Hardkor Disko” (Hardkor Disko) – Polska 87 min. – godz. 13:00

SREBRNA ŻABA – KONKURS GŁÓWNY

„Omar” – Palestyna 96 min. – godz. 14:45

KONKURS NAJLEPSZY FILM DOKUMENTALNY 3D 

„Everest – na krańcu świata 3D” (Beyond the Edge) – Nowa Zelandia 90 min. – godz. 16:45

POKAZ SPECJALNY – 2 miesiące przed polską premierą 

„Birdman”– USA 119 min. – godz. 20:45

Niedziela 30 listopada (sala A)

KONKURS NAJLEPSZY DEBIUT REŻYSERSKI 

„Theeb” – Jordania, ZEA, Katar, Wielka Brytania 100 min. – godz. 12:00

ZŁOTA ŻABA – KONKURS GŁÓWNY

„Lewiatan” (Leviatan) – Rosja 140 min. – godz. 14:00

POKAZ SPECJALNY 3D

„James Cameron Deepsea Challenge” – USA 90 min. – godz. 16:45

POKAZ SPECJALNY – 2 miesiące przed polską premierą 

„Dzika droga” (Wild) – USA 115 min. – godz. 18:30 
 

Cennik biletów Camerimage Winners Show 2014

Opisy filmów Camerimage Winners Show 2014

Nagrody dla uczestników Camerimage Winners’ Show 2014:

     –Plakat Festiwalowy z autografami gości specjalnych m. in. Alana Rickmana

    Gadżety Festiwalu Camerimage

    Ekskluzywne kosmetyki od Sephory

    Zaproszenia do restauracji Loft Cafe

    Płyty i boxy DVD od kanału filmowego FilmBox

    Płyty od Universal Music Polska

    Książki od wydawnictwa Marginesy

    Boxy DVD od Against Gravity

    Upominki od Muzeum Fryderyka Chopina
Camerimage_partnerzy

O Festiwalu:

Camerimage to festiwal o międzynarodowej renomie, który jest dedykowany autorom zdjęć filmowych, czyli prawdziwym kreatorom filmowej magii, którzy są bardzo często pomijani przez kulturę masową. Podczas XXII edycji Camerimage, która odbywa się w Bydgoszczy w dniach 15 – 22 listopada, festiwal przyzna szereg wyróżnień twórcom, których wkład w wizualny rozwój sztuki filmowej jest nie do ocenienia.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne. 

Część konkursowa CAMERIMAGE została podzielona na kilka sekcji (Poza Głównym Konkursem Festiwal obejmuje m.in. także Konkurs Filmów 3DKonkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów,), w których o najwyższe festiwalowe laury walczą zarówno mistrzowie, jak i twórcy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z kinem. Widzowie Kina Atlantic otrzymają jedyną w swoim rodzaju sposobność, by zaledwie kilka dni po zakończeniu festiwalu obejrzeć zwycięskie filmy tegorocznej edycji; obrazy intrygujące, wciągające, niezwykle wyraziste pod względem strony wizualnej, które w wielu przypadkach nigdy nie trafiają do regularnej dystrybucji kinowej w Polsce. Niejednokrotnie są to wyjątkowe pokazy przedpremierowe, co stanowi ogromną gratkę dla kinomanów.

W dniach 29 – 30 listopada KINO ATLANTIC ustanowi tymczasowy filmowy pomost między Bydgoszczą i Warszawą, zapewniając swojej publiczności niezapomniane emocje i najszlachetniejsze wizualne i artystyczne wrażenia. 


Polecamy również:
Birdman” – pokaz specjalny
Dzika droga” – pokaz specjalny
James Cameron Deepsea Challenge” – pokaz specjalny 3D
Everest – na krańcu świata” – pokaz specjalny 3D
Weekend Mikołajkowy w Kinie Atlantic
Frankenstein” – pokaz specjalny National Theatre Live