28 kwietnia, o godz. 19:00 Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na ostatnie spotkanie z cyklem Kinopera. Przypomnijmy, że w ramach cyklu w Sali koncertowej na Ołowiance obejrzeć można najpopularniejsze dzieła muzyki klasycznej w wykonaniu największych gwiazd tego gatunku.

Ostatni koncert to spotkanie z Georgesem Bizetem i jego słynną „Carmen”. Sama opera jest jednym z bardziej znaczących utworów dla rozwoju muzyki – na swoje czasy zbyt ekscentryczna i rewolucyjna, dziś jedna z najczęściej grywanych oper we wszystkich zakątkach świata. Widzowie będą mogli usłyszeć interpretację tego niewątpliwie wyjątkowego utworu wprost ze słynnej The Royal Opera House. W retransmisji nie zabraknie gwiazd światowych scen operowych, m.in. Anny Cateriny Antonacci w roli Carmen, Jonasa Kaufmanna jako Don Jose czy Ildebranda D’Arcangelo wcielającego się w postać Escamilla. Nad całością spektaklu podczas nagrania czuwał Antonio Pappano, jeden z najlepszych dyrygentów świata, natomiast pozostałą obsadę stanowili muzycy Royal Opera House Chorus & Orchestra.

Tekst opery będzie tłumaczony na język polski.

PROJEKT KINOPERA – CARMEN GEORGESA BIZETA

Wtorek, 28. kwiecień 2015, 19:00

Sala Koncertowa na Ołowiance            Bilety w cenie  14-26zł

 

Projekt muzyczno-medialny KINOPERA to niepowtarzalny sposób prezentacji muzyki klasycznej. Projekcje wyświetlane na dużym ekranie to przeniesienie do największych sal koncertowych świata poprzez technologię nośników cyfrowych. Całe spotkanie daje unikalną możliwość wysłuchania utworów na najwyższym poziomie wykonawczym.

Pomysł KINOPERY został zainspirowany licznymi retransmisjami The Metropolitan Opery, gdzie widzowie za pośrednictwem ekranu mogą uczestniczyć w największych wydarzeniach artystycznych świata, bez konieczności ruszania się z foteli sal lokalnych filharmonii.

Program naszej propozycji KINOPERY to możliwość przeniesienia się za pośrednictwem ekranu do największych sal koncertowych świata. Realizacja w jakości HD daje szansę obejrzenia – i usłyszenia w najwyższej jakości dźwięku – artystycznych interpretacji dzieł w wykonaniu profesjonalnych gwiazd światowej instrumentalistyki. KINOPERA to nie tylko retransmisja – to przede wszystkim możliwość ukazania muzyki za pomocą różnych środków przekazu, przybliżenia twórczości kompozytorów muzyki klasycznej współczesnym widzom, a także urozmaicenia muzycznych propozycji, jakie kieruje do melomanów Polska Filharmonia Bałtycka.

GEORGES BIZET

CARMEN

Anna Caterina Antonacci (Carmen)

Jonas Kaufmann (Don Jose)

Norah Amsellem (Micaela)

Ildebrando D’Arcangelo (Escamillo)

Jacques Imbrailo (Morales)

Matthew Rose (Zuniga)

Elena Xanthoudakis (Frasquita)

Viktoria Vizin (Mercedes)

Caroline Lena Olsson (Lillas Pastia)

Jean Sebastien Bou (Le Dancaire)

Jean-Paul Fouchecourt (Le Remendado)

Royal Opera House Chorus & Orchestra,

Antonio Pappano (conductor) & Francesca

Zambello (stage director)

Partner projektu: NORDFILM