CheckMyBus, wiodąca wyszukiwarka autobusowych połączeń międzymiastowych z szeroką bazą ofert transportu lądowego, dodaje opcję porównywania lotów. Dzięki współpracy ze Skyscanner, wiodącym portalem w skali światowej, klienci otrzymają błyskawiczny dostęp do najlepszych ofert na jeden z czterech najpopularniejszych środków transportu w miastach

 

Coraz większa liczba klientów używa CheckMyBus nie tylko do wyszukiwania niedrogich ofert lokalnych, ale również połączeń transgranicznych, średnio lub długodystansowych. W tym zakresie wybór oferty na przelot samolotem może być szczególnie korzystny, ze względu na znacznie krótszy czas podróży oraz zaskakująco konkurencyjne ceny.
 
„Współpraca ze Skyscanner pozwala nam dostarczyć klientom prostych i dokładnych zestawień autobusów międzymiastowych z pociągami, carpoolingiem czy przelotem na danej trasie. Podróżni znajdą w jednym przystępnym miejscu wszystkie opcje transportu na miejskie wypady” – wyjaśnia Marc Hofmann, Dyrektor Zarządzający CheckMyBus.
 
Jeśli wybierasz się z Warszawy do Paryża na początku maja, podróż autobusem będzie Cię kosztować 240 PLN i trwać około 24 godzin. Lot trwa natomiast 2,5 godziny i kosztuje 270 PLN. Jest to bezpośredni rezultat wzrastającej konkurencji w transporcie tradycyjnym, skutkujący znaczącymi rabatami na przejazd autokarem lub pociągiem, carpooling czy przeloty. Strona internetowa CheckMyBus już teraz pozwala dogodnie zestawić wszystkie te opcje.
 
Mike Ferguson, pełniący w Skyscanner funkcję Senior Commercial Manager, tak mówi o współpracy: „Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z CheckMyBus, które poszerza ich ofertę o wyszukiwanie lotów. Zawsze cieszy nas współpraca z innowacyjnymi firmami z innych pionów transportu. Jako światowy lider wśród wyszukiwarek podróżniczych, Skyscanner wspiera swoich partnerów za pomocą nowoczesnych baz danych i dostępu do ponad 1,200 przewoźników.”