Ważna rola social mediów i odkrywanie lokalnych, regionalnych atrakcji – to najważniejsze tematy targów turystycznych TTM+ 2017

 

Targi Tajlandia Travel Mart Plus (TTM+) 2017 to ważne wydarzenie na mapie turystycznej Tajlandii i Greater Mekong Region. W Międzynarodowym Centrum Wystawowo-Konferencyjnym w Chiang Mai ponad 350 nabywców z 56 krajów, miało możliwość spotkać się z 400 sprzedawcami z podregionu Greater Mekong.

 

Poza cyklem spotkań i szkoleń zaprezentowano ofertę turystyczną regionów Tajlandii a także unikalne wyroby regionalne. Na stoiskach można było spróbować lokalnych przysmaków, w tym tych najbardziej egzotycznych. A także odkryć dobrodziejstwa tajskiego masażu, podziwiać tańce i sztuki walki a także zakupić rękodzieło.

 

Trzydniowe targi rozpoczęła konferencja na temat turystyki z udziałem Minister Sportu i Turystyki, H.E. Kobkarn Wattanavrangkul. Podczas panelu dyskusyjnego eksperci wypowiadali się na temat zmian i trendów na rynku turystycznym w tej części świata, a uczestnicy dyskutowali o kluczowej roli social mediów w promocji turystyki.

 

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) szczególnie mocno promował nową kampanię doświadczeń lokalnych, zwiększając wydatki na turystykę dla społeczności lokalnych. To pozwoli na otwarcie nowych perspektyw dla odwiedzających kraj. Turyści będą mieli okazję poznać tajski styl życia, kulturę, kuchnię, samodzielnie wykonać rękodzieło.

 

Po dwóch latach w Chiang Mai kolejne targi TTM+ odbędą się w kurorcie nadmorskim Pattya niedaleko Bangkoku.

 

Ramka

 

Po zlikwidowaniu w 2011 roku turystycznych wiz dla Polaków, systematycznie rośnie liczba naszych rodaków podróżujących do Tajlandii. Jesteśmy liderem w Europie Wschodniej. Za Polską plasują się Ukraina, Czechy i Węgry.

82,262 turystów z Polski w 2016 roku

To wzrost wynoszący +21.58 w stosunku do 2015 roku

Przychód Królestwa Tajlandii z tego tytułu wyniósł 5,507.62 milionów Bahtów

To wzrost wynoszący +27.86 w stosunku do 2015 roku

Deklarowane wydatki na pobyt: 60,923.35 Bahtów

Deklarowane wydatki na dzień pobytu: 5,202.70 Bahtów