Dzień dobry Państwu,

kolejny rok ze Szwajcarią prawie dobiegł końca. Sezon zimowy rozpoczęty. Świeży śnieg przysypał szczyty. Alpejska kraina wygląda o tej porze roku bajkowo. Już wkrótce magiczne dni świąteczne.

Życzymy Państwu niepowtarzalnych chwil w gronie najbliższych. Wracamy w 2014 r. z kolejną porcją ciekawostek ze Szwajcarii.

Zapraszamy do lektury!
Pozdrawiamy,

Adriana Czupryn
Marta Piechota

Switzerland Tourism, Polska

 

Nasza aplikacja – Snow Report.

Bezpłatna aplikacja na iPhona opisująca warunki śniegowe na stokach, trasach biegowych, zimowych szlakach wędrownych, w snowparkach. Informuje o pogodzie. Dzięki niej można skorzystać z podglądu kamerek live oraz na bieżąco sprawdzać przebieg tras na załączonych mapach narciarskich.

 

» Pobierz naszą bezpłatną aplikację

 

2 za 1 z Eigerem w tle.

Specjalna zimowa promocja w regionie majestatycznych szczytów – słynne Eiger, Mönch i Jungfrau. 2 za 1? Przyjeżdżając w dniach 4-24 stycznia oraz od 8 marca do końca sezonu zimowego w dwie osoby, płaci się tylko za jedną. Szczegóły oferty i wiele innych atrakcji regionu w naszym specjalnym serwisie.

» Serwis specjalny o regionach Jungfrau i Haslital

 

Szwajcaria nie musi być droga.

Specjalnie wybrane propozycje dla miłośników zimy i aktywności wśród górskich szczytów. Najciekawsze oferty na sezon zimowy 2013/2014.

» Poznaj nasze najatrakcyjniejsze oferty

 

Skipassy dla rodzin.

Jednodniowe karty rodzinne czy propozycje specjalnie dla małych narciarzy i snowboardzistów – pełna lista atrakcyjnych promocji we wszystkich przyjaznych rodzinom ośrodkach. Podpowiedzi na udany wyjazd w rodzinnym gronie i wspólny, zimowy odpoczynek.

» Sprawdź specjalne oferty skipassów

 

Engadin Scuol – skipass wliczony w cenę.

Gryzonia

W sezonie zimowym 2013/2014 liczne hotele w regionie wypoczynkowym Engadin Scuol oferują swoim gościom bezpłatny skipass. Transfer z hotelu do wyciągów autobusem lub Kolejami Retyckimi jest również wliczony w cenę.

» Poznaj szczegóły promocji w Gryzonii

 

Silvaplana – wieczorne zjazdy.

Engadin St. Moritz, Gryzonia

Co piątek na lodowcu Corvatsch błyszczy najdłuższa oświetlana trasa zjazdowa w Szwajcarii. Już od 19:00 można szaleć na nartach i snowboardzie pod gwiazdami. Ostatnia kolejka rusza o 1:40. Niezapomniane przeżycia wśród błyszczącego śniegu gwarantowane!

» Zobacz magię lodowca nocą

 

Zima w okolicach Lucerny.

A może ferie zimowe w Morschach-Stoos, małej, wolnej od ruchu samochodowego miejscowości niedaleko Lucerny? Tym razem jeszcze taniej, dzięki specjalnej ofercie: skipass oraz dostęp do strefy wellnessowej są wliczone w cenę, a na nocleg można wybrać jeden z trzech hoteli.

» Więcej informacji o ofercie

 

Appenzell – sylwestowe przebierańce.

W sylwestrowy poranek w Appenzell ulice już od samego rana pełne są przedziwnych stworów – Chlausen. Szkaradne i piękne, niezależnie od wyglądu, mają przegonić złe duchy mijającego roku. Przebierańcy dzwonią do drzwi przyjaciół wciągając ich do wspólnego jodłowania. Chlausen chodzą po wioskach dwa razy – wg kalendarza gregoriańskiego i juliańskiego.

» Poznaj tradycje kantonu Appenzell

 

Lozanna – Muzeum Olimpijskie.

Po prawie 2 latach przebudowy Muzeum Olimpijskie otwiera 21 grudnia swoje drzwi dla odwiedzający. Do 24 stycznia 2014 wstęp wolny dla wszystkich gości! Nowoczesne formy prezentacji wydarzeń z historii olimpiad od tych najstarszych po dzień dzisiejszy.

» Wszystko o Muzeum Olimpijskim